REKLAMA

Sportowe podsumowanie roku na Konecczyźnie

Rok 2021 obfitował w sukcesy koneckich sportowców. Mimo trwającej pandemii w naszym regionie udało się zorganizować też kilka ciekawych sportowych imprez. Podsumowujemy wszystko to co zadziało się w tej sferze życia społecznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

REKLAMA

Styczeń
Już na początku miesiąca w Końskich odbył się turniej o puchar Prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej., Rywalizowali najlepsi w województwie młodzi piłkarze z roczników 2009 i 2010. Pierwszy z turniejów wygrał GLKS Fałków, drugi PAS Skarżysko-Kamienna.

REKLAMA

Ze swoim programem metamorfoz ruszył Kamil Szlęzak. Od stycznia pod okiem tego trenera kilku śmiałków zrzucało zbędne kilogramy. W maju okazało się, że większość z nich pozbyła się ogromnej nadwagi. KSSPR Końskie rozpoczęło pojedynki sparingowe przed wznowieniem rozgrywek w I Lidze.

PTTK Końskie zorganizował i przeprowadził XXIV Rajd Zimowy. Z uwagi na kwarantannę narodową tym razem wędrówka odbywała się w formie indywidualnej. Udział w imprezie wzięło kilkadziesiąt osób. Pod koniec miesiąca sparingi wznowiły nasze kluby piłkarskie: Neptun Końskie oraz Partyzant Radoszyce.

Odznakę Turysta Ziemi Koneckiej w stopniu brązowym
odbiera Anna Stankiewicz z Kielc

Również w styczniu miał miejsce IV Rajd Borysa organizowany przez turystyczną rodzinę Pasków. Na starcie zimowej wędrówki stanęło około 80 osób.

Luty
Wychowanka UKS Olimpii Końskie Aleksandra Zbróg została powołana do kadry narodowej w piłce ręcznej dziewcząt. Juniorzy KSSPR Końskie zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski, a koszty ich wyjazdu na turniej wzięła na siebie gmina Końskie.

Znakomita frekwencja towarzyszyła XXII Zimowemu Marszowi na 25 kilometrów. W tej turystycznej imprezie udział wzięło ponad 200 osób.

Juniorzy KSSPR Końskie ostatecznie zajęli trzecie miejsce w 1/16 finału Mistrzostw Polski w piłkę ręczną. W międzyczasie Rząd RP zaczął luzować obostrzenia epidemiczne związane ze sportem. Między innymi mogliśmy zacząć ponownie uczęszczać na pływalnie.

Akademia Piłkarska Champions z Końskich została odznaczona złotą odznaką PZPN. To najwyższe odznaczenie, dające gwarancję szkolenia dzieci i młodzieży na wysokim poziomie.

Pięć medali i tytuł najlepszego hartem ducha zawodnika przywieźli z dalekiego Giżycka zawodnicy z Gminy Stąporków, trenujący w Skarżyskim Klubie Sportów Walki.

Marzec
Jacek Pawlik 
został nowym menadżerem Partyzanta Radoszyce. Na tym stanowisku zastąpił Jana Luzara. Na parkiety wrócili szczypiorniści KSSPR Końskie. W pierwszym ligowym meczu po przerwie zimowej przegrali z Orlent Upstream Czuwaj Przemyśl. W kolejnym meczu już u siebie „Konie” pokonały Zagłębie Sosnowiec.

Od lewej: Jan Luzar, Jacek Pawlik. Foto: własne / hetmanwloszczowa.pl

Wiosenną rundę w IV Lidze rozpoczęli piłkarze Neptuna i Partyzanta. Konecczanie zremisowali z Orliczem Suchedniów, a radoszyczanie ulegli u siebie Granatowi Skarżysko-Kamienna.

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Bukownie startowali karatecy z Końskich oraz z sekcji w Niekłaniu. Konecki Klub Karate przywiózł z Bukowna cztery medale. Złoto zdobyli: Natalia Cieszkowska, Jakub Owczarek oraz Filip Nowocień, a brąz Wiktor Białecki. Srebro zdobył Szymon Zych z niekłańskiej sekcji.

Rząd odwołuje rozgrywki sportowe – IV Liga, A Klasa i B Klasa zostają zawieszone. Ligę wznawiają młodziczki Olimpii Końskie i wygrywają z Koroną Handball.

Koneccy kulturyści Kamil Szlęzak oraz Daniel Biały powracają z IBFF & WPF Victory Cup Bodybuilding & Fitness Siedlce 2021 z ogromną ilością tytułów, pucharów i medali. Biały startujący dopiero drugi sezon stawał głównie na drugim i trzecim stopniu podium, ale bank rozbił Szlęzak wygrywając niemal wszystko co dało się wygrać na tej imprezie.

Od lewej: Daniel Biały, Kamil Szlęzak

Okazuje się, że piłkarze z IV Ligi jednak wybiegną na boiska. Zawieszone pozostają A Klasa i B Klasa.

Kwiecień
Neptun Końskie mimo dzielnej walki odpada z walki o Puchar Polski. Nasi piłkarze przegrywają z ekipą z Łagowa. W Wielką Sobotę derby powiatu koneckiego w IV Lidze wygrał Neptun Końskie. Konecczanie pokonali Partyzanta Radoszyce aż 5:0. 

Kamil Szlęzak sięgnął po kolejne kulturystyczne trofea. Tym razem konecki zawodnik świetnie zaprezentował się na Festiwalu Sportów Sylwetkowych IFBB NPC PRO Roberta Piotrkowicza w Warszawie zdobywając dwa złote i dwa srebrne medale.

Obiekty sportowe znów stają się dostępne dla amatorów. KSSPR Końskie przegrywa derby województwa świętokrzyskiego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rozgrywki wznowiły piłkarskie klasy A i B, a w nich nasze drużyny: Radiator$ Stąporków, GLKS Fałków, KS Smyków, Tęcza Gowarczów i KS Kamienna Wola.

UKS Olimpia Końskie odnosi kolejne zwycięstwo w ramach Świętokrzyskiej Ligi Młodziczek Piłki Ręcznej. Podopieczne trenera Dariusza Sokołowskiego tym razem pokonały w Kielcach Koronę II Handball, tym samym zwyciężyły w Wojewódzkiej Lidze Młodziczek!

Olimpia Końskie w obronie podczas jednego z ligowych meczów

Maj
Rozgrywki w A Klasie nabierają tempa. Radiatorsi gromią Polan Pierzchnica, KS Smyków remisuje z Victorią Mniów, Tęcza przegrywa z Lechią Strawczyn. W Klasie B rywalizują GLKS Fałków i KS Kamienna Wola.

Powracają też zmagania amatorskie. Na Orliku w Końskich turniej organizuje Stowarzyszenie Fair Play.

UKS Olimpia Końskie rywalizuje w 1/16 Finału Pucharu ZPRP – najważniejszej imprezie szczypiorniaka dla młodziczek. Olimpijki zaliczają jedną wygraną, prezentując się we wszystkich pojedynkach z bardzo dobrej strony.

Dowiadujemy się, że  finał Mistrzostw Polski I Ligi odbędzie się w Końskich. O awans do Superligi w mieście rywalizują Warmia Energa Olsztyn, KPR Legionowo i Orlen Upstream Przemyśl. Awansuje KPR Legionowo.

Jakub Owczarek i Oliwia Małecka z Koneckiej Sekcji Karate Kyokushin zostali mistrzami Polski. Na tej samej imprezie Julia Domagała z sekcji w Niekłaniu Skarżyskiego Klubu Sportów Walki zdobyła brązowy medal. Mistrzostwa odbyły się w Nakle Śląskim.

Nad zbiorniki wodnej wrócili wędkarze. Na początek odbyły się zawody spławikowo-gruntowe Koła Miejskiego w Końskich.

W Sochaczewie rozegrano Puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA. Zawodniczki związane z Brawler Fight Club Końskie zdobyły tam medale: Wiktoria Czyżewska złoto, a Weronika Barańska srebro.

Po raz pierwszy zawody wędkarskie odbyły się nad nowym Zalewem „Antoniów” w gminie Radoszyce.

Sezon 2020/2021 zakończyli piłkarze ręczni KSSPR Końskie. Podopieczni trenera Michała Przybylskiego skończyli zmagania na 7. miejscu w tabeli I ligi.

Powiat Konecki organizuje charytatywny rajd dla Małgorzaty Pocheć z Nieświnia. Pod koniec maja odbywa się XVI Cross Maraton. Połączono go z jubileuszem biegowym Wojciecha Paska. Na starcie zjawiło się 230 osób.

Powrócił tenisowy Turniej Redbridge Cup. Na kortach w Czerwonym Moście zwyciężyła para Andrzej Mijas, Mirosław Jańczyk.

Na Browarach w Końskich otworzono specjalnie Miejskie Błonia. Na ich start przy zbiorniku wodnym zorganizowano zawody wędkarskie połączone z Dniem Dziecka.

Czerwiec
Gry i zabawy w wodzie na Dzień Dziecka przygotowało Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji. To była pierwsza od dawna impreza w pływalni (z uwagi na epidemię).

Podopieczni koneckiego Brawler Fight Clubu walczyli na Lubelskiej Gali Sportów Walki organizowanej przez Thunderstrike Fight League. Wiktoria Czyżewska poprzez techniczny nokaut pokonała Weronikę Cisło, Damian Popiel przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Ernestem Doroszem.

Miejski Klub Sportowy Neptun Końskie przyjmuje strategię rozwoju klubu na lata 2021 – 2026. Klub chce stać się profesjonalną jednostką.

Trwają rozgrywki amatorskiej Koneckiej Ligi Futbolu, nad którymi czuwa Stowarzyszenie Fair Play. Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacj  ruszyło z nową edycją Koneckiej Ligi Pływackiej. W pierwszych zawodach udział wzięło blisko 40 zawodników.

Neptun Końskie organizuje otwarty test mecz. Przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski, a nawet kolumbijczyk Kevin Castillo, który ostatecznie podpisuje kontrakt z klubem.

W Końskich odbywają się Mistrzostwa Polski Champions. Rywalizują u nas najlepsi młodzi piłkarze w kategoriach U9, U11 i U12. Rozgrywki zwyciężają: Mińsk Mazowiecki (U9), Brzesko (U11), Kwidzyn (U12). Ekipy z Końskich radziły sobie różnie, najlepiej chłopcy w kategorii U12, którzy zostali wicemistrzami kraju.

Zakończyły się rozgrywki w piłkarskiej B Klasie. KS Kamienna Wola zakończyła ligę na ostatnim miejscu w tabeli, GLKS Fałków na siódmej pozycji.

Wiktoria Czyżewska zostaje mistrzynią Polski ADCC seniorek, czyli wygrywa największe w kraju zawody graplerskie.

Partyzant Radoszyce spada z IV Ligi! I to nie do okręgówki, a do A Klasy – taką decyzję podjął zarząd klubu. Zespół nie dograł także ostatniej kolejki rozgrywek w sezonie 20/21.

Kończy się także Konecka Liga Futbolu. Rundę wiosenną amatorskich rozgrywek zwyciężają Czarodzieje. Blisko 40 zawodników walczyło  w I Otwartym Turnieju Fide Rapid w szachach w Końskich. Rywalizacje szachistów z całego kraju przygotował Miejsko-Gminnym Dom Kultury.

W czerwcu przez powiat konecki przemknął peleton Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. W Końskich rozegrano nawet lotną premię.

Świetnie w Świętokrzyskiej I Lidze Młodzików Starszych zaprezentowała się ekipa Neptuna Końskie – na osiem drużyn grających w rundzie wiosennej żółto-niebiescy zgarnęli drugie miejsce.

Sezon 2020/21 zakończyli także seniorzy Neptuna Końskie. Konecczanie zajęli 14. miejsce w tabeli z bilansem 14 wygranych, 8 remisów i 16 porażek. Żółto-niebiescy strzelili przez cały sezon 59 goli, stracili 57 bramek.

Zmagania zakończyli także piłkarze w A Klasie. I tak KS Smyków rzutem na taśmę utrzymało się w lidze zajmując 13. miejsce w tabeli; Radiatorsi ze Stąporkowa zakończyli sezon na siódmej pozycji w tabeli; Tęcza Gowarczów skończyła sezon na dziewiątej pozycji w tabeli.

W Pływalni Miejskiej w Końskich odbyła się VI edycja Koneckiego Maratonu Pływackiego. Wydarzenie organizowane przez Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji przyciągnęło ponad 40 uczestników, rekordu tym razem nie udało się jednak pobić.

W amatorskich turniejach piłki nożnej tworzonych przez Stowarzyszenie Fair Play w sezonie 2021 najlepszymi okazali się piłkarze TKN Bands.

W rundzie wiosennej młodzicy młodsi Akademii Piłkarskiej Champions Końskie zmagali się w Świętokrzyskiej II Lidze Młodzików Młodszych. Po wszystkich spotkaniach zostali wiceliderami tabeli i jesienią zagrają w I lidze!

Lipiec
Po raz drugi w Kozowie zorganizowano rajd rowerowy na orientację „Bike Orient”. Do tej miejscowości w gminie Smyków przybyło ponad 300 pasjonatów rowerowego ścigania!

Stowarzyszenie Fair Play organizuje cykl wakacyjnych turniejów piłki nożnej dla młodzieży i dorosłych w Końskich. Trener Waldemar Szpiega kończy współpracę z Neptunem Końskie. Jego miejsce zajmuje Arkadiusz Bilski!

Arkadiusz Bilski nowym trenerem Neptuna Końskie

Sukcesy w Wojewódzkich Igrzyskach LZS notuje GLKS Fałków. Złoty medal z Igrzysk do Fałkowa przywiozły siatkarki, a łącznie po wszystkich konkurencjach klub został sklasyfikowany na drugim miejscu.

Turniej siatkówki plażowej w Końskich wygrywa duet  Jakub Sobaś / Marcin Leksycki.

Nad akwenami w całym powiecie rywalizują wędkarze. Grzegorz Szczegielniak zdobywa Puchar Starosty, a Tomasz Jurczyk Puchar Burmistrza Stąporkowa.

Wojciech Nowak i Szymon Wacławik wygrywają Turniej Siatkówki Plażowej w Radoszycach. By zagrać w imprezie do Radoszyc przyjeżdżają siatkarze nawet z innych województw. Transfery w KSSPR Końskie. Z klubu odchodzą Daniel Szot i Paweł Wolski. Do klubu dołączają Krzysztof Markowski oraz doskonale znany konecczanom Rafał Biegaj z superligową przeszłością.

Już drugie takie zawody w powiecie koneckim zorganizowano na Zalewie Antoniów. Mowa o turnieju kajakowym. Wśród pań najlepsza była Anna Binkowska, a wśród panów Adam Wilk.

Karol Armata odchodzi z Neptuna Końskie. Legenda żegna się z klubem i odchodzi do Pogoni Staszów.

70  cyklistów staje na starcie V Radoszyckiej Szprychy. Ta rowerowa impreza na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń gminy Radoszyce.

Marek Rożej pochodzący z Końskich z olimpijskim złotem! Trener Rożej poprowadził do olimpijskiego triumfu sztafetę mieszaną 4×400 metrów podczas Igrzysk w Tokio.

Natalia Kaczmarek z trenerem Markiem Rożejem

Sierpień
Po raz pierwszy w regionie zorganizowano zawody Strongmanów. Nad Zalewem Antoniów koło Radoszyc najsilniejszym mieszkańcem regionu wybrany został Artur Rurarz.

Trzeci Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej przejechał też przez powiat konecki. Kilkudziesięciu cyklistów ruszyło z Końskich do Lasocina.

Na boisko wracają piłkarze nożni Neptuna Końskie. Tym razem w IV Lidze rywalizują dowodzeni przez trenera Arkadiusza Bilskiego. Sezon 2021/2022 rozpoczynają od porażki z Nidą Pińczów.

W Pucharze Polski grają Radiator$ i Partyzant Radoszyce. Pierwsze mecze wygrywają.

120 zawodników na motocyklach i quadach rywalizowało na torze Lobo Racing w Przybyszowach. Najbardziej prestiżowymi zmaganiami podczas minionego weekendu niewątpliwie była IV runda Mistrzostw Polski Quadcross. III runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej rozgrywała się w jedenastu motocrossowych kategoriach.

Dominika Łękawska i Karol Duda zwycięzcami Pucharu Burmistrza Radoszyc w siatkarskich mixtach.

Neptun Końskie staje się klubem filialnym Rakowa Częstochowa! Zarządy obu drużyn podpisały stosowne umowy.

Stowarzyszenie Fair Play Końskie zachęca konecczan do uprawiania sportu. W ostatnich dniach sierpnia odbywają się turnieje w siatkówkę plażową oraz tenisa. Przez całe wakacje trwają zmagania w piłkę nożną.

Radiatorsi odpadają z Pucharu Polski. Partyzant awansuje po wygranej w karnych z Wichrem Miedziana Góra.

Piechurzy walczą głównie z własnymi słabościami na trasie 100 kilometrowego maratonu pieszego „Konecka Setka”. Z Sielpi na trasę jubileuszowej XX „Koneckiej Setki” wyszło około sto osób.

Piotr Koń z GLKS Fałków zalicza kolejne podium w swojej karierze. Zajmuje drugie miejsce w biegu na Górę Żar, wygrywa „Przedborską Dychę”.

Siatkarki GLKS Fałków zdobywają brązowy medal na Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych. 

Siatkarki GLKS trzecie w Ogólnopolskim Finale LZS w Spale

Startuje sezon 2021/2022 w piłkarskich klasach A i B. Od wygranych rozgrywki A Klasy rozpoczynają: Tęcza Gowarczów, KS Smyków, Radiator$ Stąporków i Partyzant Radoszyce. W B Klasie KS Kamienna Wola odnotowuje porażkę, zwycięża GLKS Fałków.

Rozpoczęła się runda rewanżowa Koneckiej Ligi Futbolu, organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY.

Wrzesień
150 osób wzięło udział w Koneckim Rajdzie Rowerowym przez Konecczyznę, który zorganizował PTTK Końskie. Dwa razy więcej uczestników przyciągnął maraton XXI „Marsz po medal”. Imprezy Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego ciągle cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

KS Kamienna Wola notuje pierwszy punkt w B Klasie.

Debliści rywalizowali w Red Bridge Cup w tenisa. W klasyfikacji juniorskiej wygrali Łukasz i Maciej Synowiec, w grupie seniorów para  Andrzej Mijas/ Dariusz Młodawski.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy odbyły się XXVIII Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Sprawni Razem”. 

KSSPR Końskie rozpoczyna kolejny sezon (2021/2022). Konie w meczu pierwszej kolejki I Ligi Grupy D zwyciężyły z ASPR Zawadzkie 28:27 zdobywając zwycięskiego gola w ostatniej minucie meczu.

II Bieg Nieustraszonych – „Fearless Run” zorganizowano w Kozowie w gminie Smyków. Na starcie stanęło 250 uczestników z całej Polski.

Karatecy z Końskich wywalczyli sobie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Rumunii. Na tę sportową imprezę pojadą: Oliwia Małecka, Jakub Owczarek, Filip Nowocień, Amelia Łyczek i Martyna Białecka. 

Wiktoria Czyżewska zdobywa kolejne amatorskie Mistrzostwo Polski MMA, a Damian Popiel i Sebastian Świstak przegrywają podczas gali MMA w Wolborzu.

W Pływalni w Czarnieckiej Górze miały miejsce zawody o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Wystartowało w nich kilkudziesięciu młodych pływaków z województw: łódzkiego i świętokrzyskiego.

We wrześniu zakończyły się rozgrywki organizowanej przez Stowarzyszenie Sportowe FAIR PLAY Koneckiej Ligi Futbolu. Mistrzem zostali Czarodzieje, którzy ponieśli tylko jedną porażkę, przy 9 zwycięstwach.

Październik
Po pandemicznej przerwie do Rudy Malenieckiej powrócił Krótki Wyścig MTB. Około 80 osób ścigało się na rowerach wokół Rudy Malenieckiej, a wśród nich był wicemistrz olimpijski Andrzej Sypytkowski.

Neptun Końskie odpada z Pucharu Polski po rywalizacji z Koroną II Kielce.

Mnóstwo medali z kolejnych turniejów, między innymi ze Skarżyska oraz Katowic przywożą do Końskich zawodnicy Koneckiego Klubu Karate Kyokushin.

UKS Olimpia Końskie organizuje turnieje piłki ręcznej dla dziewcząt ze Szkół Podstawowych w gminie Końskie. To pierwsze turnieje po pandemicznej przerwie.

Fair Play Końskie to nazwa nowoutworzonej drużyny siatkarskiej, która rozpoczyna starty w Świętokrzyskiej IV Lidze! 

Paweł Makuch z SOSW Barycz z medalem na Mistrzostw Polski ‚Sprawni Razem’ w biegach przełajowych! 

W Kostomłotach odbyły się Finały Wojewódzkie Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Halowej. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Królewcu zakończyła zawody na czwartym miejscu.

Neptun Końskie świętuje swoje 75-lecie. Jest pokazowy mecz, piknik i wręczenie odznak.

II Maraton Dinozaura rusza z Sielpi. To jubileusz Wojciecha Paska – maratończyka i szefa PTTK Końskie.

W Pływalni Miejskiej w Końskich odbył się Świętokrzyski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W imprezie skierowanej do osób niepełnosprawnych wzięło udział około 80 uczestników

Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Zamościu Konecki Klub Karate Kyokushin wywalczył dwa medale – Amelia Łyczek zdobyła srebro, a Martyna Białecka brąz.

W październiku odbył się I Powiatowy Rajd „Szlakiem Hubalczyków”. Kilkadziesiąt osób podążało z Zychów w gminie Radoszyce do Cisownika w gminie Smyków.

Siatkarze Fair Play Końskie ponownie zwyciężają w ramach rozgrywek IV Ligi Siatkówki Mężczyzn. Konecki zespół tym razem poradził sobie z Góralem Górno.

Artur Krawczyk zawodnik Brawler Fight Club Końskie podczas gali TFL 23 w Garwolinie przegrał na punkty z Konradem Furmankiem jednomyślną decyzją sędziów.

Listopad
W Końskich odbył się już XXV Rajd Niepodległości organizowany przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, oddział PTTK z Żarnowa oraz Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Chętni wybrali się na kilkunastokilometrową trasę wokół Końskich w pierwszy weekend tego miesiąca.

Zakończyły się rozgrywki jesienne sezonu 21/22 w B Klasie. GLKS Fałków uplasował się na piątym miejscu, KS Kamienna Wola na 11 (przedostatnim). Kolejne mecze na wiosnę 2022 roku. 

W Pływalni Miejskiej w Końskich rozegrano pływackie Mistrzostwa Końskich. Na starcie stanęło 60 zawodników w różnym wieku.

Z kolei na stadionie ZOSiR odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Rywalizowali tam najlepsi młodzi biegacze z województw: świętokrzyskiego oraz łódzkiego. W sumie na starcie stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników ze wspomnianych regionów. Impreze organizował Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Z trzema medalami z Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin z rumuńśkiego miasta Oradea wrócą zawodnicy Koneckiego Klubu Karate. W sobotę a kategorii kadetów złoto wywalczyła Martyna Białecka, a brąz Jakub Owczarek. Brązowy medal w kategorii juniorów zdobyła Oliwia Małecka.

Martyna Białecka Mistrzynią Europy w Karate

Piotr Koń z GLKS Fałków – Alpin Sport Hoka Team stanął na podium w Biegach Niepodległości w Radomsku oraz we Włoszczowie.

W pływalni w Końskich rozgrywane są kolejne rundy Koneckiej Ligi Pływackiej. Impreza cieszy się coraz większą popularnością.

Neptun Końskie kończy rundę jesienną sezonu 21/22 na szóstej pozycji w tabeli IV Ligi. Na wiosnę zawodnicy trenera Bilskiego mogą powalczyć nawet o awans.

Kończą się także jesienne zmagania w A Klasie. Miejsca w tabeli po rundzie jesiennej drużyn z naszego powiatu: Partyzant Radoszyce – 2 ; KS Smyków – 3; Radiator$ Stąporków -4; Tęcza Gowarczów – 12.

Jakub Owczarek z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin z brązem Mistrzostw Polski!

Grudzień
Mikołajkowe Zawody Pływackie odbywają się w Końskich i Czarnieckiej Górze. Imprezy przyciągają wielu młodych pływaków.

Olimpia Medex Piekary Śląskie okazała się zbyt trudnym rywalem dla szczypiornistów KSSPR Końskie. Nasi piłkarze ręczni przegrali w hali rywala w ostatnim meczu rundy jesiennej i przezimują na trzecim miejscu w tabeli grupy D I Ligi Mężczyzn. Kolejne spotkania pod koniec stycznia.

W hali sportowej w Radoszycach miała miejsce siódma edycja gali MMA Wirtuoz Challenge. Nasz region reprezentowali zawodnicy Brawler Fight Club Końskie i poradzili sobie znakomicie. Wiktoria Czyżewska i Damian Popiel wygrali ze swoimi przeciwnikami, a Sebastian Świstak zremisował! To było pierwsze takie show sportów walki w powiecie koneckim!

Gala MMA Wirtuoz Challenge Lucky 7 w Radoszycach

Olimpia Końskie rozgrywa ostatnie mecze w ligach młodzieżowych piłki ręcznej kobiet. Między innymi młodziczki wygrywają z UMKS Żak Kielce.

Siatkarze Fair Play Końskie kończą rywalizację w rundzie jesiennej IV Ligi Świętokrzyskiej. Ekipa konecczan plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli, z sumą 18 punktów, tym samym przewyższając MSS Masłów o 5 punktów. Na wiosnę Fair Play powalczy o awans do III Ligi. 

Wiktoria Czyżewska  w Sochaczewie wywalczyła Mistrzostwo Europy Amatorskiego MMA w kategorii juniorek.

Olgierd Kozielski z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin zdobywa Puchar Polski Kararet. Olgierd zwyciężył wśród seniorów w kategorii 80 kilogramów.

Mistrzostwa Gminy Fałków w tenisie stołowym oraz Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Halowej rozegrano tuż przed świętami w Fałkowie. W sumie w sportowych zmaganiach udział wzięło około 80 osób, głównie mieszkańców tamtejszej gminy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *