REKLAMA

Sportowo-rozrywkowy 32. Finał WOŚP w Stąporkowie

W ostatni weekend stycznia tradycyjnie w całej Polsce odbędzie się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji ponownie przyłącza się gmina Stąporków, w której nie zabraknie atrakcji, szczególnie sportowych!

REKLAMA

Stąporkowskim sztabem zarządzać będzie Kacper Dajczer, a za organizację pracy wolontariuszy odpowie Grzegorz Teper. Łącznie kwestować będzie 45 osób, które będzie można spotkać w całej gminie już od godziny 7:00 w niedzielę 28 stycznia. Przypomnijmy, że w tym roku Orkiestra grać będzie dla dzieci i dorosłych pod hasłem „Płuca po pandemii”. Ten finał dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych.

REKLAMA

W sobotę 27 stycznia o godzinie 10:00 organizatorzy zapraszają na Turniej Tenisa Stołowego w kategoriach mężczyzn i kobiet w hali przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Stąporkowie.

Finał WOŚP w Stąporkowie

Sztab WOŚP w Stąporkowie także ustanowił swój rekord!

Kolejne sportowe atrakcje czekają na chętnych w niedzielę 28 stycznia, a będą to:

– o godzinie 12:00 – Morsowanie ze Stąporkowskimi Morsami nad zalewem przy ul. Miłej – przewidziano ognisko z kiełbaską i mały poczęstunek,

– także o godzinie 12:00 – Turniej Futsalu na hali przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2  w Stąporkowie.

O godzinie 16:00 planowany jest koncert finałowy w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu przy ulicy Piłsudskiego. Licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planowane są na godzinę 18:00. Ostatnim punktem tego wieczoru będzie tradycyjne Światełko do Nieba, odbędzie się ono o godzinie 20:00. Organizatorzy przygotowują na tę okazję około 150 lampionów, do których pierwszeństwo będą miały osoby biorące udział w aukcjach.

Obecnie na terenie gminy można znaleźć już puszki stacjonarne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które ulokowane są w:

  • Urzędzie Miejskim przy ul. Piłsudskiego 132a,
  • Sklepie Budowlanym ARTUS przy ul. Staszica 1,
  • Solarium przy ul. Chopina 4d,
  • Sali Bankietowej Malinowa przy ul. Piłsudskiego 159b.

Więcej o działaniach stąporkowskiego sztabu możecie Państwo dowiedzieć się na ich stronie w serwisie Facebook.

Plakaty informujące o wydarzeniach:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *