REKLAMA

Sportowy Dzień Kobiet odbył się w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

Sport i zdrowy tryb życia zaserwowano Paniom na Dzień Kobiet w Fałkowie. W sobotę najpierw odbył się tam turniej siatkówki, a potem moc różnych zajęć poprawiających kondycję. Organizatorem był GLKS Fałków. 

REKLAMA

W siatkarskim turnieju, który zorganizowano w hali sportowej przy tamtejszej szkole udział wzięło sześć drużyn: GLKS Fałków, Gimnazjum w Fałkowie, I LO Końskie, Wola Morawicka, Przedbórz i Kluczewsko. – „Jest to już 29 edycja Turnieju z okazji Dnia Kobiet. Tradycją się stało, iż w okolicach Dnia Kobiet organizujemy taki turniej dzięki dotacji otrzymanej z Urzędu Gminy na rozwój działań związanych ze sportem na terenie gminy Fałków.” – informuje Hubert Szymczyk, prezes Gminnego Ludowego Klubu Sportowego z Fałkowa.

Siatkarska rywalizacja towarzyszy Świętu Kobiet w Fałkowie od bardzo dawno. Wiele lat wstecz w miejscowości tej organizowane były tradycyjne mecze: mężatki kontra panny. Potem ta rywalizacja przekształciła się w towarzyskie turnieje. – „Dawniej tradycją było to, że były dwie drużyny – złożone z panien oraz mężatek. Jednakże od pewnego czasu coraz trudniej zebrać drużynę mężatek, a więc w zamian organizujemy w okolicach Dnia Kobiet właśnie taki turniej z zaproszonymi drużynami.”  – mówi prezes Szymczyk.

REKLAMA

Foto: Archiwum Cyfrowe w Fałkowie/Aneta Ambroziak

W tym roku turniej zwyciężyła drużyna LKS-u Wola Morawicka , wyprzedzając kolejno: GLKS Fałków, GKS Kluczewsko, I LO z Końskich, Pilicę Przedbórz oraz drużynę stworzoną z uczennic klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej w Fałkowie. Po turnieju nagrodzono także najlepsze zawodniczki – MVP oraz najwartościowsze siatkarki w każdym z zespołów. MVP została Julia Sutowicz z Woli Morawickiej, która w nagrodę otrzymała przepiękny tort. Nagrody dla zwycięzców wręczał i fundował wójt gminy Fałków Henryk Konieczny, pomagał mu radny i wiceprezes GLKS Piotr Gonerka. Imprezę poprowadził Mieczysław Szymczyk – pomysłodawca i twórca turnieju od prawie 30 lat.

Od wielu miesięcy przy klubie GLKS działa też sekcja aerobiku i fitnessu. Druga połowa soboty w fałkowskiej hali sportowej należała właśnie do tych dyscyplin. Panie uczestniczyły między innymi w maratonie fitness, zajęciach Zumby, czy Pilates. Odbyły się też: pogadanka na temat zdrowego odżywiania z panią dietetyk i pokaz kosmetyków dla kobiet.

Zdjęcia (Archiwum Cyfrowe w Fałkowie/Aneta Ambroziak):

Archiwum Cyfrowe w Fałkowie/Aneta Ambroziak

REKLAMA

One thought on “Sportowy Dzień Kobiet odbył się w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *