REKLAMA

Spotkali się 55 lat po maturze! [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Restauracji Leliwa w Końskich miało miejsce spotkanie absolwentów koneckiego Liceum Pedagogicznego, którzy maturę pisali… 55 lat temu! 

REKLAMA

„Z 42 osób, które w dniu matury przystąpiły do egzaminu zostało nas 28. Część osób nie jest już w pełni sił, nie ma zdrowia i nie może uczestniczyć. Zaproszeni byli wszyscy, ale niestety ze względów zdrowotnych nie mogą uczestniczyć w tym naszym spotkaniu”  – mówi nam Barbara Stangierska-Stołowska, absolwentka Liceum Pedagogicznego, organizatorka spotkania.

Przyjaciele ze szkolnej ławy spotykali się w Końskich wcześniej podczas okrągłych jubileuszów – 20 lat po maturze, 45 lat po niej, a także w 50 rocznicę egzaminu. Od tego ostatniego spotkania maturzyści z dawnego Liceum Pedagogicznego obiecali sobie widzieć się co roku, ale plany pokrzyżowała pandemia. Teraz ponownie udało im się usiąść do wspólnego stołu by powspominać –„Klasa, do której chodziliśmy była bardzo zgrana. Pięć lat wspominamy bardzo miło, z radością ten nasz pobyt w szkole. Tak jak tu widać są koledzy i koleżanki, niektórzy z dosyć daleka. To świadczy o tym, że dobrze się czuliśmy w swoim towarzystwie. Bardzo wielu wśród nas było muzyków, bardzo wielu matematyków. Wspominamy p. profesora Płatka, który nas uczył matematyki, prof. Mirecką i prof. Mireckiego. Uważamy, że takie spotkania są potrzebne, bo czujemy się wtedy młodziej, tym bardziej że wielu z nas ma już problemy zdrowotne […] Takie spotkanie jest bardzo, bardzo miłe. Cieszymy się, że jesteśmy tutaj” – opowiada Barbara Stangierska-Stołowska.

REKLAMA

Wychowawcą klasy, która spotkała się w Leliwie był Józef Wojda, a ówczesnym dyrektor Liceum Pedagogicznego Rudolf Miksa. Przypomnijmy, że w późniejszych latach Liceum Pedagogiczne przekształciło się w obecnie funkcjonujące II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Maturzyści rocznika 1967 już teraz wyrażają chęć organizacji kolejnych jubileuszowych spotkań co roku. Życzymy im spełnienia tego zapowiedzi!

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Spotkali się 55 lat po maturze! [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *