REKLAMA

Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem w Końskich [wideo, zdjęcia]

W piątkowe popołudnie Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie oraz Fundacja Pamięć i Niepodległości zaprosiły na spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Bonowiczem. Sporo osób przybyło by wysłuchać przepełnionych ciekawostkami opowieści. 

REKLAMA

Spotkanie otworzył dyrektor biblioteki Dariusz Kowalczyk. Podkreślał on radości z możliwości spotkania się w większym gronie po okresie pandemii, a także remontu siedziby jednostki.

Następnie głos zabrał sam główny bohater i przez długie minuty zabawiał on licznie przybyłą publiczność opowieściami. Bonowicz wiele poświęcił osobie księdza Tischnera (jest autorem jego biografii). Mówił jednak także o swojej pracy publicysty, czy o tworzeniu wierszy. Zapraszamy do obejrzenia wideo z fragmentami tego spotkania.

REKLAMA

Wojciech Bonowicz jest autorem biografii księdza Józefa Tischnera, która nominowana była do Nagrody Literackiej „Nike” w 2002 roku. W 2010 roku na rynku wydawniczym pojawiła się książka „Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze”, a w 2020 roku – „Tischner. Biografia”. Pisał też wywiady między innymi z ojcem Leonem Knabitem, księdzem Michałem Hellerem, Janiną Ochojską, księdzem Isakowiczem-Zaleskim czy muzykiem Wojciechem Waglewskim. Bonowicz wydał też kilka tomików wierszy. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, mieszka w Krakowie, ma 55 lat.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *