REKLAMA

Spotkanie z Aleksandrą Ziółkowską-Boehm [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Bibliotece Publicznej w Końskich miało miejsce spotkanie z pisarką Aleksandrą Ziółkowską-Boehm. Autorka gościła już u nas w 2015 r. Relację z tamtego spotkania znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna wraz z fundacją „Pamięć i Niepodległość”. Z autorką rozmawiał Jan Nowak – prezes fundacji. Tematem były opowieści o Hubalczykach, lecz legenda samego Majora jedynie przewijała się przez dzieła, co potwierdza sama pisarka. Poza tym autorka może pochwalić się aż 11 książkami przełożonymi na język angielski. Podczas wydarzenia można było nabyć owoce pracy Ziółkowskiej-Boehm.

REKLAMA

Na spotkanie przybył między innymi wiceburmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński. Pojawiła się także klasa humanistyczna z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich pod opieką nauczycielki Katarzyny Kordel i bibliotekarki Marii Mytkowskiej.

Wszyscy obecni aktywnie brali udział w rozmowie z autorką i z zaciekawieniem słuchali jej opowieści. To spotkanie na pewno przybliżyło gościom historie związane z Hubalczykami w ciekawy sposób.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *