REKLAMA

Sprawdzamy jak działa kolej w Końskich [wideo]

Już od półtora miesiąca w Końskich zatrzymują się pociągi osobowe. Zainteresowanie jest duże patrząc po informacjach na temat sprzedaży biletów już w pierwszym miesiącu. Wybraliśmy się na peron, aby sprawdzić, jak działa konecka kolej.

REKLAMA

Przypomnijmy, że po 13-letniej przerwie pierwszy pociąg wyruszył z nowego peronu 12 grudnia 2021 roku. Transport kolejowy wrócił do nas dzięki realizacji zadania „Rewitalizacja peronów na linii kolejowej nr 25 Łódź Kaliska – Dębica, odc. Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna (różne lokalizacje)” w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”.

W okresie od 12 do 31 grudnia ub. roku z usług przejazdu między przystankami na trasie Skarżysko-Kamienna – Łódź skorzystało 13 tys. pasażerów. Wiemy, że na samym odcinku Skarżysko-Opoczno odnotowano blisko 3 tys. pasażerów. Biorąc pod uwagę ilość kursów ze Skarżyska do Łodzi w okresie do 12 do 31 grudnia 2021 roku, w każdym z pociągów sprzedano około 30-40 biletów.

REKLAMA

Z naszą kamerą wybraliśmy się na peron w Końskich. Tam Aleksandra Jędrasik pytała podróżnych między innymi o to, czy cieszą się z powrotu kolei do naszego miasta:

– „Szczerze mówiąc, dopiero się tutaj przeprowadziłam, ale tak naprawdę są bardzo pomocne, bo mam szkołę w Skarżysku […] Dość często jeżdżę koleją, bo przedostaję się do domu i ogólnie jest to bardzo pomocne” – odpowiadała jedna z podróżnych.

– „Jak potrzeba to jadę, czy często? Nie za często, ale się jeździ” – mówił podróżny.

Opinie napotkanych przez nas podróżnych są więc pozytywne. Prawdopodobnie możemy spodziewać się rosnących wyników koneckiej kolei w przyszłości. Przypominamy, że z Końskich możemy dojechać między innymi do Skarżyska-Kamiennej, Opoczna czy Łodzi.

REKLAMA

8 thoughts on “Sprawdzamy jak działa kolej w Końskich [wideo]

 1. konecczanin pisze:

  A gdzie ławka marionetki Andrzeja?

 2. Pazur pisze:

  Czy na tym pociągu była podobizna antysemity Bakiewicza??

 3. konecczanin z urodzenia pisze:

  konecczanin, nie bierz tego wiecej , szkodzi ci.

 4. bikom pisze:

  Jeszcze nie korzystałem, ale jak najbardziej zamierzam. To dobry krok bo przez ostatnie ok. 25 lat tylko zwijano wszystko w tym powiecie.

 5. M72 pisze:

  Andrzej przy biurku a Jarek pod biurkiem na stojąco

 6. kolejorz pisze:

  artykuł z 11 marca na rynek.kolejowy w sprawie frekwencji za styczeń:
  https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/podroznych-w-pociagach-ze-skarzyska-do-opoczna–106914.html
  Na odcinku ze Skarżyska-Kamiennej do Opoczna kursuje pięć par pociągów Regio (w tym jedna skrócona do i z Końskich). Połączeń jest więc niewiele, podobnie zresztą jak podróżnych. Najmniej pasażerów korzysta z tej trasy w relacjach mieszczących się wewnątrz województwa świętokrzyskiego.

 7. kolejorz pisze:

  Łódzka Kolej Aglomeracyjna od grudnia 2022 będzie dojeżdżać przez Końskie do Skarżyska z Łodzi Fabrycznej
  Więcej tutaj:
  ŁKA stawia na ekologię i nowe połączenia. Pociągi pojadą m.in. do Torunia | Ekonomia na co dzień
  Rok 2022 może być rekordowy, jeśli chodzi o liczbę przewiezionych pasażerów. Przewoźnik wzbogaci się o nowe hybrydowe jednostki, które będą obsługiwać połączenia m.in. do Spały, Opoczna i Skarżyska Kamiennej.
  Link:https://www.radiolodz.pl/broadcast_posts/77400-lka-stawia-na-ekologie-i-nowe-polaczenia-pociagi-pojada-m-in-do-torunia-ekonomia-na-co-dzien

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *