REKLAMA

Sprawdzamy jak przebiega budowa hali widowiskowej w Końskich [zdjęcia, wideo]

Po około trzech miesiącach powracamy do tematu hali widowiskowo-koncertowej, której budowa trwa. Obiekt ma być uzupełnieniem kompleksu Koneckiego Centrum Kultury. Całość inwestycji na ten moment opiewa na ponad 9 milionów złotych, przy dofinansowaniu z Funduszu Inwestycji Samorządowych wynoszącym około 30 procent.

REKLAMA

Za budowę hali odpowiada Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane PER-MIR. Pomimo zimowej pory widać efekty ciężkiej pracy – „Hala widowiskowa ma być uzupełnieniem koneckiego Centrum Kultury, ma uzupełniać ten kompleks, myślę, że bardzo oczekiwany przez mieszkańców Końskich. To dzisiaj powód do sporej satysfakcji, ale nie chciałbym zapeszyć. Mówię o dużej satysfakcji, ponieważ pomimo ograniczeń wynikających z pory roku, ale też zawirowań na rynku materiałów budowlanych, wykonawca dokładnie trzyma się harmonogramu robót i wydaje się, że jak na razie nie widać zagrożeń dla tempa realizacji, a zwłaszcza dla jakości, bo ta jest również przedmiotem obserwacji” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Koszt inwestycji opiewa na nieco ponad 9,5 miliona złotych„Jest to stan na dzisiaj. Mówię o tym dla tego, że ustawa antycovidowa daje przedsiębiorcy możliwość ubiegania się o zwiększenie kosztów umownych, jeżeli potrafi udowodnić, że w trakcie trwania realizacji inwestycji nastąpił znaczący wzrost kosztów inwestycji. Mamy nadzieje, że tutaj tak nie będzie, ale nie możemy tego do końca wykluczyć” – dodaje Krzysztof Obratański.

Budynek ma posiadać dwie kondygnacje z widownią mogącą pomieścić ponad 360 osób, zapleczem technicznym, garderobami, holem reprezentacyjnym, oraz częścią gastronomiczną, a z wyglądu przypominać starożytne greckie świątynie. Dodajmy jeszcze, że hala zostanie bezpośrednio połączona z budynkiem po Gimnazjum nr 2, obecnie będącym nową siedzibą Miejsko-Gminnego Domu Kultury.

Pod koniec sierpnia 2021 roku dokonano wmurowania tuby z aktem erekcyjnym – więcej o wydarzeniu TUTAJ. Budowa hali widowiskowej ma potrwać do końca roku, a burmistrz ma nadzieję, że planowany termin zostanie dotrzymany.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Sprawdzamy jak przebiega budowa hali widowiskowej w Końskich [zdjęcia, wideo]

 1. Panie Burmistrzu to nie jest oczekiwany obiekt dla Nas. Gdyby Pan zwiedził Nasze miasto to by Pan wiedział jaki jest stan ulic sportowej 1-go Maja i etc. Powiedzmy jasno tylko te zadania są realizowane które mają dofinasowanie z jakich kolwiek funduszy a reszta niech czeka.

 2. ul wjazdowa. porażka , i wiele innych jak pisze MICHAŁ a ta sala nie wiem czy potrzebna bo i tak w naszym [MIEŚCIE ]nic się nie dzieje ciekawego [ no bo mamy pandemie] tylko lokalne gwiazdy dla emerytów wiadomo wyborcy xxxU

  11

 3. W pierwszym zdjęciu jest moc.
  Esencja artykułu.
  Za taki burdel na budowie kierownik powinien zastanowić się nad wartością swoich uprawnień, ponadto prognozuję że to zdjęcie przedstawia stan za 10 -15 lat.
  Żaden rozsądny inwestor nie pozwoliłby na budowę w takie warunki pogodowe. Ale tu jest przetarg, zew. dofinansowanie, trzeba przeć. To nie konecka deweloperka (ul. Browarna, Krakowska) tylko częściowo NASZE ! pieniądze. Ciekawe co jeszcze zostanie rozgrzebane na lata ?

 4. Lepszym miejscem na dom kultury z halą był słoneczny teren OSiRu pomiędzy południową a robotnicza w pobliżu osiedla domów jednorodzinnych i szkoły a nie na skraju parku w dzielnicy przemysłowej przy ruchliwym skrzyżowaniu DK 42.
  Pomysł poroniony.
  SP 3 należalo przeksztalcicać na cel administracyjny, zdrowotny lub pokrewny.

 5. To Urząd Miasta powinien przenieść się do byłej SP3 a zabytkowy zespół przeznaczyć na Dom Kultury.
  Sala gimnastyczna będzie kinem, kiedy?? Za 50 lat? A nowe „coś” się buduje, po co i dla kogo?
  Komu to ma służyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *