REKLAMA

Srebrny medal uczennicy z Radoszyc w międzynarodowym konkursie plastycznym

Praca plastyczna Amelii Kamińskiej, młodej artystki z Radoszyc, została wyłoniona spośród 13 313 innych prac plastycznych dzieci z całego świata w 52 Międzynarodowym Konkursie Sztuki Dziecięcej zorganizowanym w Japonii.

REKLAMA

REKLAMA

Uczennica ze Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach zajęła jedno z dziesięciu najważniejszych miejsc i srebrny medal we wspomnianym konkursie. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Bożena Binkowska – nauczyciel plastyki w szkole w Radoszycach. W skład konkursowego jury wchodzą profesorowie, asystenci profesorów i wykładowcy uniwersytetów japońskich. Uhonorowane dzieła zostały zaprezentowane na wystawie sztuki dziecięcej w Tokio, a kolejne prezentacje odbędą się w Osace i innych miastach japońskich oraz za granicą, w tym również niektórych miastach europejskich.

Wydarzenie przeprowadzone było przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii, Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Stowarzyszeniem Japońskiej Edukacji Artystycznej, gazetą Yomiuri Shimbun oraz firmą Pentel. Konkurs miał charakter globalny.

Najwyższe wyróżnienie przyznawane jest jedynie 10 autorom najlepszych prac z całego świata, jest to Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Kolejne wyróżnienia to nagrody Supreme Gold, Gold, Silver, Bronze oraz Pentel. Wyróżnione dzieci otrzymały prestiżowe certyfikaty, medale oraz nagrody rzeczowe, które stanowią dowód uznania i motywują do dalszej pracy twórczej.

 

REKLAMA

One thought on “Srebrny medal uczennicy z Radoszyc w międzynarodowym konkursie plastycznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *