REKLAMA

Stadnicka Wola kontynuuje udział w międzynarodowym projekcie!

Dyrektorzy szkół partnerskich PASCH z obszaru Europy Środkowo-Wschodniej w dniach 23 i 24 stycznia podpisali nowe umowy o kontynuacji współpracy z Goethe Institut. Jedną z 24 szkół uczestniczących w projekcie jest Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.

REKLAMA

Przedstawiciele 24 szkół partnerskich z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Czech, Słowacji, Słowenii i Węgier spotkali się w Pradze w dniach 23-24 stycznia. Wśród nich obecna była delegacja ze szkoły w Stadnickiej Woli, którą reprezentowali dyrektor szkoły Czesław Staciwa oraz nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka projektu Anna Milczarz.

REKLAMA

Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się w siedzibie Goethe Institut w Pradze, aby podsumować i omówić zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat przedsięwzięcia, projekty i szkolenia oraz zaplanować działania na kolejne lata. Nauczyciele języka niemieckiego i dyrektorzy szkół ocenili korzyści, jakie niesie dla szkół uczestnictwo w projekcie. Ciekawym elementem tego spotkania były także wystąpienia absolwentów szkół partnerskich.

Drugiego dnia konferencji uczestnicy spotkali się w Ambasadzie Niemiec w Pradze, aby podpisać umowy o współpracy. O wysokiej randze wydarzenia świadczy fakt, że jego uczestnikami byli ambasador Niemiec Christoph Israng oraz ambasador Polski Barbara Ćwioro. Dyrektor Czesław Staciwa podpisał umowę na kolejne trzy lata, w ramach której szkoła zobowiązuje się do nauczania i promocji języka niemieckiego oraz współpracy z Goethe Institut.

Wymiernymi korzyściami dotychczasowej wieloletniej współpracy jest ponad 30 stypendiów językowych dla uczniów. Stypendia odbywały się m.in. w Schwäbisch Hall czy w Duderstadt. Nauczyciele również wzięli udział w kilkunastu stypendiach w Niemczech podnosząc swoje kompetencje metodyczne i językowe. Wielokrotnie uczniowie szkoły w Stadnickiej Woli brali udział w międzynarodowym projekcie teatralnym PASCH, którego efektem były występy na scenach teatrów w Zittau i w Berlinie. Kilkudziesięciu podopiecznych placówki doskonaliło kompetencje językowe realizując certyfikaty: Fit in Deutsch 1, Fit in Deutsch 2.

Gmina Końskie doceniła działalność szkoły przyznając jej w roku 2018 „Konecką Gloriettę” w kategorii „Edukacja”. Dzięki współpracy z Goethe Institut szkoła otrzymuje merytoryczne wsparcie dydaktyczne w zakresie nauczania języka niemieckiego. Podpisana umowa gwarantuje tę współpracę i daje nadzieję na jej korzystne efekty dla uczniów oraz nauczycieli.

Zdjęcia (ZPO w Stadnickiej Woli):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *