REKLAMA

Stadnicka Wola najlepsza w turnieju piłki ręcznej dziewcząt [zdjęcia]

Ponad 60 dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w międzyszkolnym turnieju piłki ręcznej, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Końskie w sobotę 8 października w hali sportowej w Stadnickiej Woli w ramach zadania „Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży propagującego ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia poprzez imprezy profilaktyczne o charakterze sportowym”. Najlepszymi w obu kategoriach wiekowych okazały się gospodynie. 

REKLAMA

Rozgrywki poprzedziła pogadanka profilaktyczna poprowadzona przez  Konrada Zwierzchowskiego. W starszej kategorii, rocznik 2008 i młodsze, uczestniczyły dwie drużyny reprezentujące: SP nr 1 w Końskich i SP w Stadnickiej Woli. W kategorii 2010 i młodsze wystąpiły reprezentacje trzech szkół : Jedynki Końskie, Pomykowa i Stadnickiej Woli, która wystawiła dwie drużyny. Dziewczęta grały systemem „każdy z każdym”.

REKLAMA

Klasyfikacja końcowa:
rocznik 2008 i młodsze: 1 miejsce SP Stadnicka Wola, 2 miejsce SP nr 1 Końskie.

rocznik 2010 i młodsze:
1 miejsce SP Stadnicka Wola,
2 miejsce SP nr 1 Końskie,
3 miejsce SP Pomyków.


Najskuteczniejszą zawodniczką w kategorii 2008 i młodsze została Emilia Umańska ze Stadnickiej Woli, a w kategorii 2010 i młodsze Maja Augustyniak występująca w drużynie z Pomykowa. Najwszechstronniejszymi zawodniczkami zostały: w kategorii starszej Zuzanna Kołodziejczyk z SP nr 1 Końskie, w młodszej Lena Bąk ze Stadnickiej Woli. Wybrano również najlepsze bramkarki, którymi zostały Agata Leszczyńska w grupie starszej i Anhelina Mazychuk w młodszej. Organizatorzy wskazali także wyróżniające się zawodniczki w drużynach: Amelia Ertman, Barbara Garlińska, Zuzanna Kowalska ze szkoły w Stadnickiej Woli, Nikola Krzyżaniak, Michalina Wilk z SP nr 1 w Końskich oraz Maja Krakowiak z SP w Pomykowie.

Wszystkie uczestniczące w turnieju dziewczynki otrzymały słodycze, a wyróżniające się zawodniczki również dyplomy. Pamiątkowe dyplomy i puchary otrzymały wszystkie szkoły biorące udział w turnieju.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *