REKLAMA

Stadnicka Wola z Pucharem Burmistrza [wideo, zdjęcia]

We wtorek w Końskich odbył się Turniej Piłki Ręcznej Klas VIII Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie. Triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Zawody otworzył wiceburmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Jasiński, a wzięło w nich udział pięć drużyn –„Bardzo serdecznie witam wszystkich uczestników dzisiejszego turnieju. Zaczynamy nowy rok szkolny nowym rozdaniem, w tym przypadku sportowym i bardzo serdecznie Was witamy. Mam nadzieję, że dzisiejszy turniej będzie ze wszech miar dla Was niezwykle udany, pod względem sportowym, organizacyjnym, a przede wszystkim biorąc pod uwagę doskonalenie Waszych indywidualnych umiejętności” – mówił do zawodników wiceburmistrz Jasiński.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Poniżej prezentujemy wyniki:

REKLAMA

SP 1 KOŃSKIE – SP STADNICKA WOLA 5:8 (3:4)
SP 2 KOŃSKIE – SP POMYKÓW 7:7 (2:3) k. 0:2
SP KRÓLEWIEC – SP 1 KOŃSKIE 4:7 (3:3)
SP 2 KOŃSKIE – SP STADNICKA WOLA 4:11 (1:5)
SP POMYKÓW – SP KRÓLEWIEC 10:4 (3:3)
SP 1 KOŃSKIE – SP 2 KOŃSKIE 6:6 (2:5) k. 1:2
SP STADNICKA WOLA – SP POMYKÓW 16:6 (8:4)
SP KRÓLEWIEC – SP 2 KOŃSKIE 9:6 (6:2)
SP 1 KOŃSKIE – SP POMYKÓW 9:8 (5:3)
SP STADNICKA WOLA – SP KRÓLEWIEC 10:6 (5:3)

Najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli, drugie miejsce przypadło koneckiej „Jedynce”, a podium uzupełniła „Dwójka”. Na czwartym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Pomykowa, a na ostatnim Szkoła Podstawowa z Królewca. Najlepszym strzelcem turnieju z wynikiem 20 rzuconych bramek został Arkadiusz Ertman z SP Stadnicka Wola. Podczas turnieju pedagog z II LO w Końskich Kamil Sobierajski przeprowadził pogadankę z zakresu profilaktyki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *