REKLAMA

Stąporków i Słupia Konecka z unijnym dofinansowaniem dla szkół [zdjęcia]

Władze gmin Słupia Konecka i Stąporków podpisały z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowy na unijne dofinansowanie swoich projektów rozbudowy i modernizacji obiektów szkolnych.

REKLAMA

Obie gminy otrzymają po prawie pół miliona złotych. W imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego umowy podpisali marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Mariusz Gosek. W spotkaniu wzięli udział również burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska i wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan.

REKLAMA

Na terenie gminy Słupia Konecka przy Szkole Podstawowej w Wólce powstanie boisko wielofunkcyjne, a sama szkoła, jak również Szkoła Podstawowa w Pilczycy zostaną zmodernizowane oraz doposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne do pracowni matematyczno-przyrodniczych. Całkowita wartość tego projektu to ponad 700 tys. zł.

Natomiast w gminie Stąporków, w Szkole Podstawowej w Krasnej zostanie wybudowana nowa sala gimnastyczna i wyposażone będą pracownie szkolne, to wszystko zostanie zrealizowane w ramach projektu o wartości prawie 2 mln złotych.

„Wierzę, że w przyszłym roku zarówno dzieciaki, jak i mieszkańcy będą mogli podziwiać naszą piękną salę gimnastyczną. Teraz dzieciaki korzystają z niewielkiej sali i faktycznie to poprawi komfort zajęć, m.in. z wychowania fizycznego. Jesteśmy znani z tego, że bardzo lubimy się w gminie Stąporków integrować, więc tam będzie na pewno mnóstwo spotkań zarówno sportowych, jak i kulturalnych dla mieszkańców gminy i nie tylko” – mówi burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Zdjęcia (UG Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *