REKLAMA

Stąporków: Jest projekt budżetu na 2021 rok. Zobaczcie planowane inwestycje

W gminie Stąporków przygotowano projekt budżetu na 2021 rok. Przedstawiamy Państwu najważniejsze plany inwestycyjne w nim zawarte.

REKLAMA

Zdj. Fanpage gminy Stąporków

„W roku 2021 gmina Stąporków, tak jak pozostałe gminy, będzie zmagać się ze skutkami pandemii oraz podwyżką cen za odbiór śmieci i podwyżką wynagrodzeń nie tylko w oświacie. W obecnej sytuacji nikt nie jest w stanie powiedzieć jak będą wyglądać wpływy do budżetu w 2021r. Wydatki z kolei mogą mieć tendencję wzrostową. Budżet został zaplanowany w odpowiedni sposób, który zapewnia finansowanie nowych zadań. To duże wyzwanie, pracujemy nad korzystnymi rozwiązaniami. Sprawnie pozyskujemy środki zewnętrzne na inwestycje. Warto zwrócić uwagę, że od 2015 r. gmina nie zaciągnęła żadnych zobowiązań kredytowych” – informuje burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska.

Burmistrz Łukomska informuje, że w przyszłym roku będą realizowane inwestycje, na które gmina już pozyskała środki. Będzie to budowa remizy OSP w Czarnej, przebudowa budynku Urzędu Miejskiego w Stąporkowie oraz budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Odlewniczej i ul. Nieborowskiej w Stąporkowie.

REKLAMA

Ponadto włodarze Stąporkowa zamierzają przebudować wiele dróg gminnych. Starają się o dofinansowania na remonty jezdni w sołectwach Czarniecka Góra (Poręba), Błaszków, Grzybów oraz ulicy Niekłańskiej w Wielkiej Wsi. Oprócz tego gmina planuje poprawić jakość ul. Powstańców w Niekłaniu Wielkim, jezdni w sołectwie Nadziejów oraz opracować dokumentację drogi wewnętrznej między ulicami Słowackiego i Konopnickiej w Stąporkowie.

Władze Stąporkowa informują także o zabezpieczeniu środków na przebudowę 13 kilometrów dróg powiatowych. Starostwo Powiatowe w Końskich złożyło już wniosek o dofinansowanie do remontów czterech zadań drogowych na terenie gminy, tj. 2,5-kilometrowy odcinek drogi relacji Stąporków – Pardołów, Świerczów, niemal 3-kilometrowy fragment jezdni Komorów – Adamek, 4,6 kilometra drogi Wólka Plebańska – Niekłań oraz część jezdni relacji Niekłań – Furmanów – Lelitków o długości 3 kilometrów.

Gmina zamierza także opracować szereg dokumentacji technicznych na: budowę kolejnych kanalizacji, przebudowę świetlicy w Świerczowie, budowę sali gimnastycznej przy PSP w Krasnej czy budowę mostu w Czarnieckiej Górze. Ponadto włodarze będą się starać o m. in. pozyskanie dofinansowania do modernizacji oświetlenia ulicznego.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Stąporkowie także czeka szereg inwestycji. M. in. zmodernizowane zostanie ujęcie wody w Odrowążu, wprowadzona zostanie także akcja walki ze stratami wody na całym obszarze gminy Stąporków.

REKLAMA

One thought on “Stąporków: Jest projekt budżetu na 2021 rok. Zobaczcie planowane inwestycje

  1. „Warto zwrócić uwagę, że od 2015 r. gmina nie zaciągnęła żadnych zobowiązań kredytowych” – to akurat bardzo dobry krok. Ciekawe ile jeszcze będzie gmina spłacała wcześniejsze kredyty ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *