REKLAMA

Stąporków kulturą stoi! [zdjęcia]

Biblioteka Publiczna w Stąporkowie włączyła się w dniu 5 września 2015 r. w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W urokliwym klimacie czytano jedno z największych dzieł polskiej literatury.

REKLAMA
Uczestnicy Narodowego Czytania Lalki w Stąporkowie.

Uczestnicy Narodowego Czytania Lalki w Stąporkowie.

To już kolejna wyjątkowa akcja w Mieście Grzejników. Musimy przyznać, że jesteśmy pod wrażeniem ilości imprez, w które włączają się mieszkańcy tego miasteczka.

Wspólne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa rozpoczęła Teresa Polak Prezes ZNP, kolejne fragmenty czytali m.in.: Agnieszka Czarnecka w-ce dyrektor Gimnazjum w Miedzierzy, Janina Malicka – mieszkanka Końskich, Alicja Stefaniak ze Stąporkowa, Maria Siarek z Niekłania, Tadeusz Lisicki z Mokrej, Alfred Łukomski – prezes UTW „Senioriada” w Stąporkowie, Stanisław Salata ze Stąporkowa. Całość prowadził Marcin Michalczyk. W klimat czasów Wokulskiego pomogła przenieść się przygotowana scenografia przez Wiesławę Kulińską i Mariolę Słokę. Podczas akcji składany był również pamiątkowy stempel na egzemplarzach „Lalki” przyniesionych przez mieszkańców. Wszyscy uczestnicy otrzymali również pamiątkowe zakładki do książek.

REKLAMA

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *