REKLAMA

Stąporków: Mali Strażacy śpiewająco proszą o 1% podatku [wideo]

„Mali Strażacy” to Dziecięca Drużyna Pożarnicza, która jest częścią Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Stąporkowie. Dziś na swoim facebookowym fanpage’u opublikowali piosenkę „Grosza daj strażakowi” będącą coverem słynnej piosenki z serialu „Wiedźmin” – „Grosza daj wiedźminowi”. W utworze dzieci proszą o przekazanie 1% podatku, by tym sposobem pomóc starszym kolegom z MOSP Stąporków zebrać środki na wymianę wozu strażackiego.

REKLAMA

„Piosenka powstała spontanicznie – pomysł na piosenkę podsunęła mi żona – skorzystać z popularności piosenki „Grosza daj wiedźminowi”. Mój starszy syn ułożył słowa, a znajomy opracował muzycznie i pomógł to nagrać, potem powstał teledysk” – mówił nam opiekun grupy „Małych Strażaków” Jarosław Młodawski.

Młodzi strażacy śpiewająco proszą o 1% podatku na cele charytatywne, ponieważ MOSP Stąporków zbiera na wymianę wozu strażackiego na nowy. Obecny pojazd strażaków służy im od około 40 lat, przez co nie jest już w najlepszym stanie. Aby przekazać swój 1% podatku strażakom należy w odpowiednim miejscu w rozliczeniu podatkowym wpisać KRS 0000450462.

REKLAMA

Piosenka „Małych Strażaków” jest coverem słynnego utworu „Grosza daj wiedźminowi” znanego z adaptacji Netflixa pod tytułem „Wiedźmin”. W polskiej wersji serialu za wokal odpowiedzialny jest Marcin Franc, natomiast w oryginalnej, angielskiej wersji językowej piosenkę „Toss a coin to your witcher” wykonuje serialowy Jaskier – Joey Batey. Adaptacja szybko stała się netflixowym hitem – szacuje się, że przez cztery tygodnie od premiery na całym świecie obejrzano ją około 76 milionów razy. Oglądalność „Wiedźmina” przebiła nawet „Grę o Tron”! 

Drużyna powstała w marcu 2015 i obecnie liczy 27 druhów, zarówno dziewcząt jak i chłopców, w wieku od 5 do 12 lat. Dzieci na zajęciach poznają podstawy pracy strażaków, uczą się zasad bezpieczeństwa, reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz udzielania pierwszej pomocy.

„Mali Strażacy” reprezentowali gminę Stąporków i prezentowali różne pokazy ratownicze nie tylko w powiecie koneckim, ale także na wielu wydarzeniach w województwie świętokrzyskim. Były to m. in. Targi Ifre EXPO w Kielcach (gdzie zainteresował się nimi ogólnopolski program informacyjny Teleexpress, relacja – TUTAJ), zbiórka WOŚP w Pacanowie, I Ogólnopolska Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych w Wieruszowie czy festyn rodzinny w Mroczkowie, podczas którego zbierane były fundusze na organizację jubileuszu 100-lecia tamtejszej szkoły. Dodatkowo „Mali Strażacy” wystąpili w profilaktycznym materiale Świętokrzyskiej Policji oraz prezentują swoje pokazy w wielu przedszkolach i szkołach w naszym regionie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *