REKLAMA

Stąporków: Pijana i bez prawa do jazdy prowadziła auto

Policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali do kontroli drogowej 26-latkę, mieszkankę powiatu koneckiego. Jak się okazało kobieta wsiadła za kierownicę auta będąc pod wpływem alkoholu oraz posiadając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

REKLAMA

Zdjęcie poglądowe.

„Wczoraj po południu, w miejscowości Smarków policjanci z Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali do kontroli drogowej hyundaia, którym kierowała 26-latka z powiatu koneckiego. Funkcjonariusze od razu wyczuli od kobiety zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Kobieta w swoim organizmie miała 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że w listopadzie ubiegłego roku 26-latka miała „podobną przygodę”. Wtedy również kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu, za co sąd orzekł wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych” – informuje sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Kobieta po raz kolejny odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi jej wysoka grzywna, przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów, a nawet kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *