REKLAMA

Stąporków: Pokazali dzieła stworzone podczas pleneru [fotorelacja]

Na przełomie czerwca i lipca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ze Stąporkowa zorganizował IV Plener Artystyczny. Z uwagi na epidemię odbywał się on w dużej mierze online, a tylko kilku artystów pracowało na miejscu w jednostce kultury. W ostatni piątek zaprezentowano stworzone dzieła podczas specjalnego wernisażu. 

REKLAMA

W plenerze udział wzięło 16 artystów, z czego większość stanowili malarze –„Nasz tegoroczny plener był nietypowy, ponieważ pracowaliśmy niestacjonarnie. W domu kultury pracowało trzech rzeźbiarzy, którzy przygotowali rzeźby tematyczne związane z 65-leciem powstania naszego ośrodka. Malarze malowali w domach, w swoich pracowniach, przy współpracy Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Mieli swojego opiekuna, metodyka, dr Aleksandrę Potocką-Kuc, która dokonuje korekt, doradza i malują tryptyk pod nazwą „MGOKiS oknem na kulturę”  – mówi Katarzyna Sorn, dyrektor MGOKiS w Stąporkowie.

REKLAMA

W piątek o 17:00 miał miejsce wernisaż wystawy. Przybyło wielu z artystów uczestniczących w plenerze, a wszystkie prace zaprezentowano na placu przed siedzibą Domu Kultury. Piękne obrazy i efektowne rzeźby podziwiać mogli wszyscy zainteresowani kulturą. Nie zabrakło też rozmów i wybiegania w przyszłość. Większość artystów ma nadzieję spotkać się w przyszłym roku na stąporkowskim V Plenerze Artystycznym.

Po wystawie poplenerowej prace przeniesiono do galerii MGOKiS, gdzie będzie można je w najbliższym czasie podziwiać.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *