REKLAMA

Stąporków znów świętował. Za nami Biegun Ciepła [wideo, zdjęcia]

Święto gminy Stąporków to znany dobrze w regionie „Biegun Ciepła”. W niedzielę odbyła się jego kolejna edycja. Nie zabrakło zabawy dla małych i dużych, atrakcji muzycznych (świetny koncert Szymona Chodynieckiego) oraz kulinarnych. 

REKLAMA

Coroczne święto rozpoczęły występy lokalnych zespołów, prezentacje grupy tanecznej Fit&Dance i Skarżyskiego Klubu Sportów Walki. Obejrzeć można było też prace twórców rękodzielników oraz wystawę archiwalnych zdjęć –„Mamy fantastyczne zespoły, które działają przy Domu Kultury. One się dziś prezentują, podobnie jak zespół Sufler, w którym gra między innymi mieszkaniec naszej gminy Marek Werens. Na scenie też dziś Szymon Chodyniecki i oczywiście zespół Fox” – mówi Dorota Łukomska, burmistrz miasta i gminy Stąporków.

Na placu wokół amfiteatru zorganizowano mnóstwo atrakcji dla dzieci: malowanie buziek, pleczenie warkoczyków, zmywalne tatuaże, dmuchańce, strzelnica. Funkcjonowała też strefa cateringowa z myślą o starszych mieszkańcach gminy. Nie zabrakło też akcentu charytatywnego –„Zawsze na amfiteatrze odbywają się zbiórki charytatywne i tym razem jest zgłoszona taka zbiórka. Tworzy to komitet społeczny, a zbieramy na dzieci z niepełnosprawnościami z regionu. Chcemy zabrać dzieci z opiekunami, prawdopodobnie rodzicami do Warszawy na wycieczkę objazdową” – tłumaczy burmistrz Łukomska.

REKLAMA

Wśród gości festynu byli między innymi poseł Mariusz Gosek, wicestarosta konecki Wiesław Skowron, radni gminni, powiatowi, sołtysi.

Szymon Chodyniecki dał dobry pod względem artystycznym koncert, wybrzmiał hit „Sam na Sam”. Po nim na scenę weszła grupa disco-polo Fox.  Zobaczcie relację wideo i foto.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Stąporków znów świętował. Za nami Biegun Ciepła [wideo, zdjęcia]

  1. SKSW "Kyokushin-Karate" 15 sierpnia 2022 at 08:45 - Reply

    Z całego serca Dziękuję Pani Burmistrz Stąporkowa Dorocie Łukomskiej za zaproszenie naszego klubu na festyn. Staraliśmy się uświetnić to święto. Jeszcze raz serdecznie Dziękujemy. Szkoda, że nie ma naszych zdjęć. Mimo wszystko Dziękujemy i polecamy się na przyszłość. OSU Prezes Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek Team.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *