REKLAMA

Stąporkowianie uczcili 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości [fotorelacja]

Uroczysta msza święta, oddanie hołdu Józefowi Piłsudskiemu oraz biało-czerwony koncert. Tak wyglądały obchody 103. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Stąporkowie. 

REKLAMA

Rocznicowe wydarzenia rozpoczęły się od mszy świętej w stąporkowskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Udział w niej wzięli mieszkańcy miasta, ale i przybyłe delegacje.

REKLAMA

Te drugie po mszy przemieściły się pod pomnik Józefa Piłsudskiego , który znajduje się przy miejskim stadionie. Tam złożono znicze i wieńce. Hołd jednemu z ojców naszej niepodległości oddawały władze gminy z burmistrz Dorotą Łukomską, przedstawiciele Rady Miejskiej w Stąporkowie z przewodniczącym Jackiem Kołodziejem na czele, poczty sztandarowe z różnych jednostek, wielu druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Stąporków, czy reprezentanci lokalnego koła Związku Kombatantów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz delegacje szkół.

Ostatnim akcentem był specjalny biało-czerwony koncert, który rozpoczął się o godzinie 11:00 na scenie kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie. Wydarzenie poprowadził znany i lubiany bard Marcin Michalczyk. W patriotycznych utworach prezentowali się zaś soliści związani z Domem Kultury w Stąporkowie, a także zespoły wokalne oraz instrumentalne.

Zdjęcia (MGOKiS Stąporków):

REKLAMA

One thought on “Stąporkowianie uczcili 103. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości [fotorelacja]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *