REKLAMA

Stąporkowscy nauczyciele także za strajkiem

Dokładnie 84,5% nauczycieli z terenu gminy Stąporków opowiedziało się w referendum za strajkiem. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że do protestu przystąpi wszystkie 6 placówek, które znajdują się na terenie oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Stąporkowie. 

REKLAMA

„Średnia jaką uzyskaliśmy po sprawdzeniu wyników referendum to 84,5%. Chcę podkreślić, że to średnia, bo w różnych szkołach różnie te wyniki wyglądało. Sumarycznie jednak we wszystkich sześciu naszych placówkach nauczyciele opowiedzieli się za strajkiem” – informuje nas Teresa Polak, szefowa ZNP Stąporków.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w okręgu koneckim Związku Nauczycielstwa Polskiego (gminy: Końskie, Gowarczów, Smyków, Ruda Maleniecka, Fałków + szkoły ponadgimnazjalne + SOSW Barycz) za strajkiem opowiedziało się 88% nauczycieli (27 z 31 placówek), w Radoszycach to 92% nauczycieli (6 z 6 placówek). W całym województwie świętokrzyskim za protestem opowiedziało się 88,7% wszystkich nauczycieli. Związek Nauczycielstwa Polskiego ogólnokrajowy protest zapowiedział na dzień 8 kwietnia. Ma on potrwać do odwołania.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *