REKLAMA

Stare gry znów będą królowały w Maleńcu!

Impreza pt.”Maleniec na 8-bitach” w ubiegłym roku przyciągnęła do Zabytkowego Zakładu Hutniczego sporo osób, a wszyscy którzy postanowili się wybrać na tę imprezę teren obiektu opuszczali w pełni zadowoleni. Nic dziwnego, że organizatorzy zdecydowali się kontynuować swoje dzieło. Już w sobotę 4 maja zapraszają na kolejną edycję tego wydarzenia. Znowu będzie można zagrać w takie kultowe tytuły jak River Raid, Pac Man, FIFA World Cup 90′, Mario, czy Street Fighter. Na najlepszych graczy czekają nagrody. 

REKLAMA

Turniej gier komputerowych z nagrodami, zajęcia z robotyki dla najmłodszych, warsztaty z kowalstwa i płatnerstwa, wystawa dawnej techniki komputerowej to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na tych wszystkich, którzy w sobotę 4 maja  odwiedzą Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. W tym dniu zorganizowana zostanie kolejna już edycja imprezy pn. „Maleniec na 8 bitach”, która rok temu cieszyła się dużą popularnością. W trakcie wydarzenia zorganizowana zostanie ekspozycja sprzętu komputerowego i gier wideo z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Można będzie nie tylko zagrać w dawne klasyki gier komputerowych, ale zdobyć również atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmę Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich. Informix jest współorganizatorem imprezy.

REKLAMA

Dla najmłodszych przygotowano zajęcia z robotyki podczas których prowadzona będzie nauka programowania z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO. Starsi będą mogli wziąć udział w zajęciach z kowalstwa i płatnerstwa, podczas których opanują sztukę kucia gwoździ i galanterii żelaznej. W trakcie warsztatów „rusznikarstwo i puszkarstwo” zmontowana zostanie replika armaty czarnoprochowej z XIX wieku, zaś podczas zajęć „miary i miernictwo historyczne” prezentowane będą dawne techniki pomiaru odległości i wysokości z wykorzystaniem sznura mierniczego. Zaprezentowany zostanie również projekt koła wodnego z pozytywką wodną, którego projektantem jest znany konecki modelarz Maciej Sztolcman. Organizatorami wydarzenia są: Informix s.c. Karol Kołba i Jakub Kosmal z Końskich i Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Impreza rozpocznie się o godz.14.00 na terenie Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Wstęp wolny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *