REKLAMA

Stare na nowe melodie ludowe. Posłuchajcie „Na około księżyca” [wideo]

Stare na nowe melodie ludowe to projekt, w którym Bartek Gärtner przy udziale wokalistów z regionu zamienia stare ludowe pieśni na nowoczesne aranżację. W poniedziałek miała miejsce premiera pierwszego utworu („Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża”), a kolejne piosenki były publikowane codziennie do piątku włącznie o godzinie 18:00 na fanpage’u akcji – TUTAJ. U nas poniżej możecie odsłuchać „Naokoło księżyca” w wersji tradycyjnej oraz w nowej aranżacji.

REKLAMA
REKLAMA

Wersja nowa

REKLAMA
REKLAMA

Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Aranżacja, realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Michał Trojanowski / gmina Końskie
Michał Trojanowski- ma 24 lata, pochodzi z Końskich a dokładniej z Modliszewic. Choć obecnie mieszka w Warszawie, to uwielbia wracać do swojej rodzinnej, małej ojczyzny. Od niedawna Magister Logistyki jednak wciąż na dnie w jego sercu gra muzyka. Brał udział w wielu regionalnych, a także ogólnopolskich konkursach wokalnych niejednokrotnie z bardzo dużymi sukcesami. W 2019 roku uczestnik Szansy na Sukces, gdzie zdaniem jury zaprezentował się świetnie i otrzymał wyróżnienie odcinka.

Wersja tradycyjna

„Na około księżyca” – tradycyjna melodia ludowa regionu świętokrzyskiego.
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo @NinjaLab /Przemysław Marczyński
Plener: Pomnik przyrody „Skałki Piekło”, bardzo dziękujemy za współpracę dyrekcji i pracownikom Nadleśnictwo Barycz, Lasy Państwowe
Zespół Śpiewaczy “Rogowianka” to jeden z filarów muzyki ludowej w powiecie koneckim , lokalnie jest też zespołem z najdłuższymi tradycjami. W zeszłym roku obchodził jubileusz 35-lecia powstania przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie (przy Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Działa pod muzycznym kierownictwem Jana Bukłada. Ze swoim bardzo bogatym repertuarem blisko trzystu piosenek występuje z sukcesami na konkursach i przeglądach muzyki ludowej, jest ozdobą wielu uroczystości w regionie. Rogowianka śpiewa znane regionalne piosenki ludowe oraz utwory ułożone przez członków zespołu.
W ramach udziału w projekcie zespół reprezentują śpiewające Panie: Helena Kania, Anna Kowalska, Jadwiga Kołba, Maria Krawczyk, Krystyna Makuch, Mariola Sobierajska, Krystyna Ziemnica, oraz kierownik muzyczny, solista, muzyk – Jan Bukład

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *