REKLAMA

Starosta nagrodził najlepszych uczniów! [wideo, zdjęcia]

Uroczyste spotkanie Starosty Koneckiego z wyróżnionymi uczniami, oraz stypendystami dyrektorów Szkół Ponadpodstawowych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyło się na placu przed Starostwem Powiatowym w Końskich w czwartek. Najlepsi uczniowie, ale i ich rodzice oraz opiekunowie prawni otrzymali nagrody i gratulacje. 

REKLAMA

Uroczystość otworzył naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera. Następnie głos zabrał wicestarosta konecki Wiesław Skowron –„Bardzo w imieniu pana starosty, swoim własnym i obecnego tu pana starosty Jarosława Staciwy chciałem szczególnie pogratulować uczniom tych wyróżnień i nagród, które dziś otrzymają. Pragnę też podziękować za to, że w pewnym momencie swojego życia zdecydowaliście się na wybór naszych szkół. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy włożyli wysiłek w to, by Was na takim poziomie przygotować do życia dalszego. Dziękuję dyrektorom szkół, gdzie bez ich wysiłku, pracy i pomocy może byście tego nie osiągnęli. Bardzo gratuluję i dziękuję wszystkim uczniom i całej kadrze za to czego dokonujecie w swoich placówkach” – mówi Wiesław Skowron, wicestarosta konecki.

W spotkaniu uczestniczył także członek zarządu powiatu Jarosław Staciwa. To właśnie Skowron oraz Staciwa wręczali nagrody uczniom, składali im oraz ich rodzicom gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie regionu. Z każdej szkoły grona pedagogiczne nagrodziły po dwie wyróżniające się osoby. Zanim otrzymały one wyróżnienia laudację na temat każdego laureata wygłaszał dyrektor placówki, do której on uczęszcza.

REKLAMA

Wśród nagrodzonych znaleźli:

I LO im. KEN w Końskich
Jakub Sobczyk – stypendysta dyrektora szkoły
Marta Gąciarz – wyróżniona uczennica

II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich
Aleksandra Orzeł – stypendystka dyrektora szkoły
Alicja Młodawska – wyróżniona uczennica

ZSP Nr 1 w Końskich
Patryk Cieśliński – stypendysta dyrektora szkoły
Karol Gajewski – wyróżniony uczeń

ZSP Nr 2 w Końskich
Kacper Kałuża – stypendysta dyrektora szkoły
Marta Śliwińska – wyróżniona uczennica

ZSP Nr 3 w Końskich
Marta Ostrowska – stypendystka dyrektora szkoły
Aleksandra Rek – wyróżniona uczennica

ZSP Stąporków
Julia Stąpór – Stypendystka dyrektora szkoły
Mateusz Grabowski – wyróżniony uczeń

Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Baryczy
Joanna Wysocka – stypendystka dyrektora szkoły
Wiktoria Rakowska – wyróżniona uczennica

Nagrodzony Karol Gajewski z „Mechanika” opowiedział nam o swoich osiągnięciach oraz życiowych planach –„Bardzo dużo dla mnie znaczy takie wyróżnienie. Wszystko robię tak by było jak najlepiej dla naszej szkoły. Dzisiaj dostałem wyróżnienie za aktywność na rzecz szkoły. Staram się robić tak by nie było nudno w szkole, ale też robić coś dobrego, działam w wolontariacie, lubię pomagać ludziom […] Moje plany są bardzo rozbieżne. Jestem na kierunku technik informatyk – jeśli się uda to też chciałbym dalej z tym wiązać przyszłość, ale też z zainteresowaniami. Jestem gitarzystą, mam mały zespół z dwoma kolegami, gdzie jeden jest wokalistą, a drugi gitarzystą prowadzącym i jeśli się uda to może też w tym. Plany są bardzo rozbieżne, bo może także dziennikarstwo” – opowiada Karol.

Najlepszym z najlepszych serdecznie gratuluje także nasza redakcja!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *