REKLAMA

Starosta odnosi się do głośnej sprawy DPS Etola w Rudzie Pilczyckiej [wideo]

To Uwaga TVN-u informowała o nieprawidłowościach w Domu Pomocy Społecznej Etola w Rudzie Pilczyckiej. Do całej sprawy teraz odnosi się Starosta Bogdan Soboń.

REKLAMA

W reportażu programu zajmującego się interwencjami wystąpił Kamil Wasiak, jeden z podopiecznych DPS-u Etola. Wasiak znalazł się w DPS-ie, bo nie nie miał gdzie pójść po opuszczeniu Domu Dziecka. W programie ujawnił on nagrania, na których kierownik między innymi nazywa go mendą i śmieciem. Chłopak skarżył się na poniżanie i agresję pracowników DPS-u. Całość reportażu znajdą Państwo TUTAJ.

W reportażu informowano, że DPS nie wyciągnął żadnych konsekwencji.  Starostwo Powiatowe, któremu podlega ta jednostka zrobiło kontrolę, ale jak mówi lektorka w materiale „zalecenia pokontrolne wydawały się być skromne”. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu do tej sprawy i wykonanej kontroli odniósł się starosta konecki Bogdan Soboń. – „Zajmowaliśmy się już sprawą sprawą skargi p. Kamila Wasiaka i czuje się w obowiązku poinformować radę jakie czynności zostały podjęte.” – rozpoczął Soboń.

REKLAMA
O Domu Pomocy Społecznej "Etola" w Rudzie Pilczyckiej zrobiło się ostatnio głośno za sprawą programu TVN "Uwaga".

O Domu Pomocy Społecznej „Etola” w Rudzie Pilczyckiej zrobiło się ostatnio głośno za sprawą programu TVN „Uwaga”. Grafika przedstawia screen ze strony internetowej programu.

I dalej już kontynuował o działaniach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz dyrekcji Domu Pomocy Społecznej Etola w Rudzie Pilczyckiej. – „Kierownik zaakceptował mieszkanie p. Wasiaka w mieszkaniu chronionym, w gminie Korczyn. Ustalono, że podczas spotkania w dniu 4 lipca ze Starostą, czyli ze mną będzie mu towarzyszyć p. psycholog. Ta rozmowa została odbyta. Pan Wasiak mówił więcej o innych niż o sobie. Raz w miesiącu dyrektor PCPR-u albo częściej ma wizytować DPS w Rudzie Pilczyckiej by rozmawiać z mieszkańcami. Przeprowadzono tam szereg szkoleń z etyki, BHP, używania telefonów. Ponadto zorganizowano festyn integrujący społeczność. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy mają być szkoleni i kontrolowani z komunikacji międzyludzkiej.” – wyliczał Soboń.

Oznacza to, że pracownicy mają być głównie edukowani tak by zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości, a p. Kamil Wasiak, który najgłośniej skarżył się na traktowanie w DPS-ie dzięki wsparciu jednej z opiekunek otrzymał mieszkanie chronione na terenie gminy Korczyn, poza powiatem koneckim.

Bogdan Soboń podczas ostatniej sesji Rady Powiatu mówił o tym jakie kroki powzięło starostwo w sprawie DPS-u.

Bogdan Soboń podczas ostatniej sesji Rady Powiatu mówił o tym jakie kroki powzięło starostwo w sprawie DPS-u.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *