REKLAMA

Starostwo prowadzi zbiórkę pamiątek z czasów wojny polsko-bolszewickiej

Starostwo Powiatowe w Końskich zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o pomoc w akcji „Ocalić od zapomnienia”. Urząd zbiera zdjęcia, dokumenty i inne pamiątki z czasów wojny polsko-bolszewickiej.

REKLAMA

„Pragniemy przeprowadzić zbiórkę dawnych fotografii, dokumentów oraz innych pamiątek, związanych z czynem zbrojnym i żołnierzami walczącymi za wolną Polskę, zwłaszcza w odniesieniu do wojny z Rosją bolszewicką sprzed stu laty. Szanowni Państwo, w Waszych domach zapewne niejedna taka pamiątka gdzieś się zachowała. Jestem tego pewien, bo w tamtych czasach, z terenu dawnego powiatu koneckiego, w obronie Ojczyzny stanęły tysiące synów tej ziemi, żeby tylko wspomnieć absolwentów koneckiego Gimnazjum św. Stanisława Kostki” – apeluje starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

Starostwo przygotowuje uroczystość pod nazwą „W hołdzie bohaterom – w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej”, podczas której zostanie otwarta wystawa odnosząca się do tamtych czasów. Stąd prośba o udostępnienie wszelkich pamiątek na czas jej trwania.

REKLAMA

2 thoughts on “Starostwo prowadzi zbiórkę pamiątek z czasów wojny polsko-bolszewickiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *