REKLAMA

Starostwo szykuje duże wydarzenie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Starostwo Powiatowe w Końskich szykuje duże wydarzenie z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ma mieć ono miejsce dokładnie 15 sierpnia na placu przed budynkiem jednostki. 

REKLAMA

W sobotę 15 sierpnia na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Końskich odbędzie się patriotyczna uroczystość pod nazwą: „W hołdzie bohaterom – w 100. rocznicę bitwy warszawskiej”. Dla podkreślenia podniosłości tego wydarzenia rozpocznie się ona mszą św. polową koncelebrowaną z udziałem ks. dziekana Andrzeja Zaparta. W dalszej części programu przewidziana jest uroczysta parada oddziału Wojska Polskiego oraz miejscowych służb mundurowych. Następnie młodzież licealna przedstawi krótki, śpiewany obraz, wprowadzający w atmosferą przypominającą wydarzenie, jakim było zwycięstwo oręża polskiego w 1920 roku.

REKLAMA

Zaraz po tym zostanie podsumowany konkurs przeprowadzony na tą okoliczność w trybie online, a laureatom i wyróżnionym zostaną wręczone cenne nagrody ufundowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także Instytut Pamięci Narodowej. Następnie z recitalem pieśni patriotycznych wystąpi znany już bard młodego pokolenia – Bartłomiej Kurowski. Eventowi towarzyszyć będzie otwarcie stosownej wystawy odnoszącej się do tamtych czasów sprzed wieku w aspekcie dziejów ziemi koneckiej. To nie koniec przygotowywanych atrakcji. Nie zabraknie też wojskowej grochówki w ramach późniejszego pikniku. Będzie również punkt werbunkowy dla ochotników na wojnę z bolszewikami, a o dramatycznych wieściach z frontu będzie można poczytać w drukowanej na tą okoliczność gazecie – „Kurierze Powiatu Koneckiego”! Znajdą się też ciekawe, godne uwagi eksponaty, w tym z Muzeum Orła Białego. Wśród uczestników odbędzie się także losowanie fantów – gadżetów ufundowanych przez Wojsko Polskie.
Na wydarzenie już dziś zaprasza starosta konecki Grzegorz Piec.

REKLAMA

2 thoughts on “Starostwo szykuje duże wydarzenie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

  1. Ostatnio tylko imprezy, festyny, uroczystości, wystawy stoliczków, jednym słowem zabawa za publiczną kiesę. A kiedy będzie praca??

  2. Pingback: Akcja starostwa 'Ocalić od zapomnienia' | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *