REKLAMA

Starostwo ze świątecznym wsparciem. Kiermasz na rzecz hospicjum [wideo, zdjęcia]

W Starostwie Powiatowym w piątek przedstawiciele Hospicjum im. błogosławionego księdza Kazimierza Sykulskiego z Rudy Białaczowskiej zorganizowali świąteczny kiermasz. Można było nabyć piękne stroiki, dekoracje choinkowe, czy ręcznie wykonywane anioły nawiązujące do hasła jarmarku „Pod Aniołem”. 

REKLAMA

To nie był pierwszy kiermasz wolontariuszy z Rudy Białaczowskiej w ostatnich dniach –„Pierwszy kiermasz był przy Bazylice św. Bartłomieja w Opocznie. Odbył się on 5 grudnia. Kiermasz się bardzo udał i bardzo byli hojni mieszkańcy, którzy akurat odwiedzili tę bazylikę. Byliśmy bardzo zadowoleni z ich wsparcia, ich pomocy. Teraz jesteśmy pierwszy raz w Starostwie powiatu koneckiego i też jesteśmy bardzo zadowoleni, bo pracownicy wsparli hospicjum” – mówi nam Edyta Więckowska, prezes stowarzyszenia, które prowadzi hospicjum w Rudzie Białaczowskiej.

REKLAMA

Świąteczne gadżety przygotowywali członkowie stowarzyszenia prowadzącego hospicjum, ale także przedszkolaki z różnych placówek, czy mieszkańcy Domu Seniora w Opocznie. Przed pierwszym kiermaszem w Opocznie pomagała też konecka młodzież z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 3 –„Bardzo dobrze nam się układa współpraca ze Szkołą Ponadpodstawową i będziemy nieraz z nimi współpracować, bo zaczynamy też od wiosny ‚Pola Nadziei’. Widzę też chęć wsparcia ze strony starosty, bo padły słowa, że też chcą przyłączyć się do akcji ‚Pola Nadziei'” – dodaje Edyta Więckowska.

Całkowity zysk z kiermaszu zostanie przekazany na bieżącą działalność jedynego hospicjum w naszym regionie.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *