REKLAMA

Startuje Masz Głos – ogólnopolska akcja szkoleniowa

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która zmienia Polskę i buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną, a władzami samorządowymi. Akcja Masz Głos jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym od 2006 r. przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z organizacjami partnerskimi.

REKLAMA

Akcja pomaga aktywnym lokalnie lub gotowym zaangażować się w działanie, jak dokonywać zmian w najbliższym otoczeniu zgodnie z potrzebami mieszkanek i mieszkańców oraz we współpracy z władzami samorządowymi. Udział w akcji jest bezpłatny i zapewnia dostęp do wiedzy, szkoleń oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów lokalnych, którego udzielają koordynatorzy Masz Głos, działający regionalnie w całej Polsce.

REKLAMA

W akcji Masz Głos udział mogą wziąć:
– organizacje społeczne,
– stowarzyszenia i fundacje,
– grupy sąsiedzkie,
– młodzieżowe rady gmin i rady seniorów,
– sołectwa, rady osiedli,
– lokalne gazety i portale informacyjne,
– grupy nieformalne,
– instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury).

Uczestników akcji Masz Głos wspierają koordynatorzy regionalni, którzy podpowiadają, jak zrealizować pomysł na zmianę lub jak rozwiązać lokalny problem.
Są ekspertami w dziedzinie współpracy mieszkańców z samorządem i działają w każdym województwie, więc są bliżej uczestników akcji, mogą być na spotkaniu danej społeczności lub na posiedzeniu rady gminy czy miasta.
W województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim wsparcia w ramach akcji Masz Głos udziela Stowarzyszenie Homo Faber.

Jak się zgłosić?
Akcja Masz Głos jest dla wszystkich. Można zgłosić się na dwa sposoby:
Od dziś przez stronę www.maszglos.pl
Na szkoleniu wojewódzkim poświęconym pierwszym krokom w aktywności lokalnej. Szkolenia są bezpłatne, otwarte i nie zobowiązują do zapisania się do akcji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *