REKLAMA

Staruszka zabłądziła w lesie. Policja przestrzega seniorów!

Wakacje oraz piękna pogoda są doskonałą okazją, aby wybrać się na spacer do lasu. Podczas takiego spaceru bardzo łatwo stracić orientację w terenie i zabłądzić. Właśnie takie zdarzenie miało miejsce w niedzielę na terenie gminy Smyków. 90-latka wyszła sama na spacer do lasu i przez wiele godzin nie mogła odnaleźć drogi do domu. Służby ratunkowe postawione były w stan najwyższej gotowości.

REKLAMA

W niedzielę podczas patrolowania jednej z miejscowości w gminie Smyków, do policjantów z Komisariatu Policji w Radoszycach podeszła kobieta, która była wyraźnie zaniepokojona. Poinformowała ona stróżów prawa, że obawia się o swoją 90-letnią matkę, która kilka godzin temu poszła w stronę lasu i do chwili obecnej nie powróciła do domu. Policjanci od razu rozpoczęli procedurę poszukiwawczą osoby zaginionej. Na miejscu zjawili się mundurowi z koneckiej drogówki, pies tropiący wraz z przewodnikiem oraz funkcjonariusze z Radoszyc. Ponad to zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich mł. insp. Dariusz Dębowski zarządził alarm jednostki. Oznaczało to, że wszyscy policjanci mieli zgłosić się do budynków swoich jednostek, aby jak najszybciej udać się w poszukiwania. Na szczęście finał tej historii jest szczęśliwy. Okazało się , że kobietę odnalazła jedna z osób uczestniczących w akcji poszukiwawczej. Staruszka znajdowała się w kompleksie leśnym w miejscowości Cisownik oddalonej o kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Nie potrafiła sama wrócić do domu.

By uniknąć takich sytuacji, policjanci apelują do osób starszych oraz ich opiekunów:

REKLAMA

· Przed wyjściem do lasu należy poinformować bliskich o wyprawie oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać.
· Warto określić, kiedy zamierzamy wrócić do domu.
· Do lasu najlepiej wybierać się w kilka osób.
· Należy dodać do stroju elementy odblaskowe, w czasie zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni.
· Trzeba za każdym razem informować bliskich o wszelkich zmianach trasy oraz czasie powrotu.
· Dobrze jest zabrać ze sobą do lasu naładowany telefon komórkowy, który może okazać się bardzo przydatny w sytuacjach kryzysowych.
· Podczas spaceru po lesie miejmy przy sobie butelkę z wodą, która ugasi pragnienie i nawodni organizm.

Zdjęcie poglądowe.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *