REKLAMA

Stary Ogólniak z najwyższą zdawalnością matur. Dobre wyniki w całym powiecie

I Liceum Ogólnokształcące ma najwyższą zdawalność egzaminu maturalnego 2021 spośród szkół powiatu koneckiego. Średnia ze wszystkich placówek naszego regionu jest wyższa niż przeciętna zdawalność w kraju. O wynikach poinformował naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym – Krzysztof Stachera. 

REKLAMA
REKLAMA

Największe powody do dumy po wynikach dotyczących zdawalności matur ma dyrektor I LO w Końskich – Wojciech Jasnos

Wiadomo, że w całym kraju maturę 2021 zdało 74 proc. maturzystów, 18 proc. nie zdało jednego przedmiotu (mają oni możliwość poprawki w sierpniu), 8 proc. dwóch przedmiotów. W powiecie koneckim te statystyki wyglądają zdecydowanie lepiej – zdawalność wyniosła 83,29%! Statystyki przedstawił naczelnik oświaty ze Starostwa Powiatowego Krzysztof Stachera:

REKLAMA
REKLAMA

Największą zdawalność odnotowują licea ogólnokształcące – w koneckim I LO jest to 96,97%, a w przypadku II LO nieco mniej – 92,62%, a LO w Stąporkowie 79,17%.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 75,51%, co jest wynikiem równie dobrym na tle średniej krajowej w kategorii – technikum. W ZSP Nr 3 jest to wynik 70,73%.

Foto i info: Starostwo Powiatowe w Końskich.

REKLAMA

2 thoughts on “Stary Ogólniak z najwyższą zdawalnością matur. Dobre wyniki w całym powiecie

  1. […] Przypomnijmy, że statystyki dotyczące zdawalności przedstawialiśmy wczoraj. Największy procent uczniów zdał maturę w I LO w Końskich (o tym TUTAJ). […]

  2. […] lipcu przedstawiliśmy Państwu wyniki matur pisanych w normalnym terminie (TUTAJ). Najwyższą zdawalnością mogło pochwalić się I LO im. KEN w Końskich, gdzie tylko dwóch […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *