REKLAMA

Stowarzyszenie ‚Kuźnia Radoszycka’ rozpoczyna działalność! [wideo, zdjęcia]

W piątek w sali konferencyjnej w Radoszycach miało miejsce pierwsze spotkanie członków Stowarzyszenia kulturalno-społecznego „Kuźnia Radoszycka”. Organizacja od razu przystępuje do działania. 

REKLAMA

„Na dzisiejszym spotkaniu prawdopodobnie pozyskamy nowych członków. Ustalimy wysokość składki i wpisowego. Podejmiemy także uchwały dotyczące powołania specjalnych zespołów: jednym z nich będzie zespół do opieki nad miejscami pamięci narodowych, miejscowymi zabytkami oraz pomnikami przyrody. Zespół ten będzie się zajmował także nowymi inicjatywami, a między innymi mamy zamiar by przy ulicy Kościelnej przy dawnym mieszkaniu kpt. Jana Stoińskiego i jego rodziny postawić symboliczną ławeczkę. Chcemy także powołać zespół do pozyskiwania funduszy z różnych źródeł na działalność naszego stowarzyszenia” – mówi nam Marian Jankowski, prezes jeden z inicjatorów powstania Stowarzyszenia „Kuźnia Radoszycka”.

REKLAMA

Stowarzyszenie ma szerokie cele: od upowszechniania idei odnowy i rozwoju miasta i wsi z zachowaniem niepowtarzalnej tożsamości przy poszanowaniu dziedzictwa kulturowego i materialnego, aż po przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Ma skupiać się także na kulturalnym rozwoju gminy Radoszyce i jej mieszkańców. „Kuźnia Radoszycka” będzie mogła pozyskiwać środki zewnętrzne na swoje działanie, czy też na realizację projektów np. unijnych.

W piątkowym spotkaniu udział wzięło kilkanaście osób chętnych do zaangażowania się w działanie „Kuźni Radoszyckiej”. Bardzo mocno kibicuje im burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala –„Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy rozmawiać o nowych inicjatywach w Radoszycach. Na tę chwilę jest 18 członków, ale to jest stowarzyszenie, które się rozrasta, bo dzisiaj przyjmujemy następnych członków i będziemy rozmawiać o inicjatywach kulturalnych, społecznych dla naszego miasta i gminy Radoszyce” – mówi nam burmistrz Michał Pękala.

Między innymi w ramach stowarzyszenia działać będzie Gminne Towarzystwo Cyklistów Ranar, które powstało trzy lata temu. Prezesem Stowarzyszenia „Kuźnia Radoszycka” jest Marian Jankowski, jego zastępcą Jan Staciwa, a funkcję skarbnika pełni Agnieszka Kuleta.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *