REKLAMA

Strajk nauczycieli. Uczniowie ‚Ekonomika’ z klasyfikacją

W piątek udało się przeprowadzić radę klasyfikacyjną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich. To oznacza, że już tylko w jednej szkole istnieje prawdopodobieństwo nie dopuszczenia maturzystów do egzaminu – w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. 

REKLAMA

W ZSP nr 3 w Końskich przeprowadzono radę klasyfikacyjną.

Nauczyciele znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony walczą o swoje, czyli wzrosty wynagrodzeń oraz reformę oświaty. Z drugiej nie chcą zaś krzywdzić swoich podopiecznych. Odsuwanie rad klasyfikacyjnych należy interpretować raczej jako próbę wywierania wpływu na działania rządu niż chęć zaszkodzenia swoim uczniom. Wczoraj rozmowy Związku Nauczycielstwa Polskiego z rządem znowu zakończyły się fiaskiem

Dzisiaj rano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Końskich przeprowadzono radę. W szkole wciąż strajkowało 10 nauczycieli, ale 20 protest zawiesiło, a to wystarczyło do uzyskania kworum i przeprowadzenia rady pedagogicznej. Oprócz belfrów z ‚Ekonomika’ w piątek o 8:00 protestowało jeszcze 8 nauczycieli z II LO w Końskich.

REKLAMA

W „Nowym Ogólniaku” radę klasyfikacyjną zaplanowano na poświąteczny wtorek. Tutaj również należy się spodziewać, ze zostanie ona przeprowadzona. Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów będzie miało miejsce w piątek 26 kwietnia.

REKLAMA

3 thoughts on “Strajk nauczycieli. Uczniowie ‚Ekonomika’ z klasyfikacją

  1. ale pierd…nie, w trudnej sytuacji to się dzieci znalazły, a nauczyciele mają ich w dupie..w wakacje niech strajkują

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *