REKLAMA

Strajk trwa, większość nauczycieli nie odpuszcza, uczniowie się solidaryzują

W powiecie koneckim nauczyciele ciągle strajkują. W środę niemal nie przybyło osób niestrajkujących. Tymczasem gesty solidarności z belframi coraz częściej okazują też uczniowie. Na przykład w II LO w Końskich grupa uczniów przybyła do szkoły… by swoim pedagogom przynieść słodki poczęstunek i przekazać słowa wsparcia. 

REKLAMA

Uczniowie z II LO przynieśli swoim nauczycielom słodki poczęstunek i przekazali informację o pełnym wsparciu ich działań.

Pełne dane dotyczące strajkujących nauczycieli można przekazać z jednodniowym opóźnieniem. Wynika to z faktu, iż rozpoczynają oni swoją pracę w różnych godzinach – niektórzy nawet o 16:00 (przypadek internatu przy Ośrodku w Baryczy). W szkołach ponadgimnazjalnych w środę do protestu przystąpiło: I LO – 18 osób strajkujących; II LO – 28 osób, ZSP 1 – 38 osób, ZSP 2 – 10 osób, ZSP 3 – 30 osób, ZSP Stąporków – 21 osób, SOSW Barycz – 0 osób (szkoła odeszła od strajku w związku ze swoją specyfiką – podopieczni często akceptują tylko jednego wychowawcę, dziećmi z dużymi dysfunkcjami mogą też zajmować się tylko specjaliści), Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna – 10 osób. W szkołach pojawiali się pojedynczy uczniowie. Prowadzone były głównie zajęcia opiekuńcze.

W placówkach gminy Końskie (12 jednostek strajkuje – wszystkie szkoły podstawowej oraz przedszkola nr 4 i 6) –   53 uczniów pojawiło się na zajęciach w tym 20, którzy przyszli w czasie po rekolekcjach. Strajkowała zdecydowana większość nauczycieli – tylko 26 nie podjęło protestu.

REKLAMA

W gminie Gowarczów wciąż strajkuje zdecydowana większość nauczycieli. Odbywają się zajęcia opiekuńcze. Podobnie sytuacja ma się w gminie Fałków oraz gminie Słupia Konecka. 

W Smykowie szkoły pracują normalnie – tutaj od początku strajku frekwencja uczniów była bardzo wysoka. W Rudzie Malenieckiej strajk zawieszono na czas egzaminów gimnazjalnych.

W Radoszycach ze strajku wyłamały się szkoły w Grodzisku, Kłucku i Wilczkowicach. Jednak trzeba zaznaczyć, że większość nauczycieli kontynuuje strajk. Zdecydowanie największą szkołą w gminie jest ta z Radoszyc, a tam protestuje niemal cała kadra.

W gminie Stąporków nie strajkowało tylko 21 nauczycieli (łącznie z dyrektorami), z czego aż 11 w szkole w Niekłaniu Wielkim. W PSP 1 nie pojawił się żaden uczeń, w PSP 2 przybyło 98 uczniów, do szkoły w Niekłaniu przyszło 24 uczniów, w Krasnej 2 uczniów i do przedszkola w Stąporkowie 11.

W naszym regionie nie było przypadku by wystąpił jakikolwiek problem związany z przeprowadzeniem egzaminu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *