REKLAMA

Strajk zawieszony. Wielu naszych nauczycieli trwało do końca

W środę i czwartek w szkołach w gminach Końskie i Stąporków kontynuowano protest. Wiemy już jednak, że od soboty nauczycielski strajk ma zostać zawieszony do września, a więc zajęcia będą już prowadzone normalnie. To czas dla rządu na złożenie pedagogom lepszej propozycji. 

REKLAMA

Około godziny 13:00 szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz ogłosił zawieszenie protestu –„Strajk dalej trwa, tyle że jest zawieszony. Panie premierze Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony. Strajk mógłby trwać, dlatego że wszyscy nauczyciele są do tego gotowi” – mówił Sławomir Broniarz ogłaszając swoją decyzję.

REKLAMA

Broniarz podkreślał, że ZNP chce zawieszenia strajku dla dobra uczniów. W jego ocenie rząd nie byłby w stanie sprawnie przeprowadzić egzaminów maturalnych, a to one są najważniejsze w życiu każdego ucznia. Sprawdzamy co w sprawie strajku w czwartek działo się w powiecie koneckim: w gminach Radoszyce i Gowarczów już od wtorku zawieszono strajk, w gminach Smyków, Słupia Konecka, Fałków, Ruda Maleniecka protest nie był prowadzony już od poprzedniego tygodnia.

W Stąporkowie w czwartek strajkowało wciąż wielu nauczycieli. Nie wiadomo czy w placówkach zajęcia normalnie odbędą się w piątek, czy będą prowadzone dopiero od poniedziałku – tutaj rodzice i uczniowie powinni oczekiwać komunikatów od dyrekcji. Aktualizacja: z informacji przekazywanych przez nauczycieli wynika, że w SP 1 w Stąporkowie i SP w Niekłaniu w piątek będą normalne zajęcia.

Strajki zostały zawieszone w siedmiu placówkach w gminie Końskie.  Z dziesięciu szkół w czwartek normalnie pracowały: SP Dziebałtów, SP Kopaniny, SP Modliszewice, SP Nieświń, SP Pomyków.

W Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli wczoraj było 70% uczniów, a opiekowało się nimi 50 nauczycieli. W czwartek w szkole było 50% uczniów, a opiekowało się nimi 49 nauczycieli. Zajęcia odbywają się według planu, za strajkujących nauczycieli zastępstwa biorą ci niestrajkujący. Z informacji przekazanych nam z komitetu strajkowego w Stadnickiej Woli wynika, że do końca 17 pedagogów protestuje – w tym wymiarze strajk ma trwać także w piątek. 

W Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2 praktycznie dzieci nie ma. Łącznie w obu szkołach nie strajkuje tylko 18 nauczycieli, reszta kadry strajkujeW Szkole Podstawowej w Rogowie dzieci nie ma w ogóle. Pięciu nauczycieli mogłoby tam sprawować opiekę, reszta strajkuje. W Szkole Podstawowej w Kazanowie jest dzisiaj 107 uczniów, zajęcia odbywają się według planu, za strajkujących organizowane są zastępstwa. Na fanpage szkoły w Rogowie ukazał się komunikat, że w piątek zajęcia prowadzone będą normalnie.

Wielu nauczycieli w szkołach prowadzonych przez powiat konecki (czyli głównie ponadgimnazjalnych) dalej strajkuje. Na godzinę 13:00 w czwartek – I LO – 18 osób, II LO – 30 osób, ZSP 1 – 19 osób, ZSP 2 – 0 , ZSP 3 – 13, ZSP Stąporków – 0, SOSW Barycz – 0 , Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna – 1.

ZSP 3 i II LO od jutra uruchamiają oficjalnie zajęcia. Pozostałe szkoły najprawdopodobniej od poniedziałku. 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *