REKLAMA

Strażacy uczcili 1050 rocznicę Chrztu Polski [zdjęcia]

W czwartek część jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego powiatu postanowiło uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji druhowie rozpalili ogromne ogniska symbolizujące przemarsz przez kraj ognia Ducha Świętego. 

REKLAMA
Rocznicę Chrztu Polski w ten sposób świętowali ochotnicy z Kozowa.

Rocznicę Chrztu Polski w ten sposób świętowali ochotnicy z Kozowa.

W czwartkowy wieczór w miejscowościach Kozów (gmina Smyków) Ruda Pilczycka oraz Słupia (obie Słupia Konecka) zapłonęły ogromne ogniska. W ten sposób druhowie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych  upamiętnili 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Do akcji przyłączyli się także okoliczni mieszkańcy.

Organizacja czwartkowych ognisk miała na celu przyłączenie się do ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych . Inicjatywa ta miała upamiętnić  rocznicę Chrztu Polski, a patronat nad nią objął Prymas Polski abp. Wojciech Polak.

REKLAMA

Skutkiem tej inicjatywy był „przemarsz” przez Polskę Ognisk Ducha Świętego. Polegał on na zapaleniu przez strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych ognisk w całym kraju. Pierwsze z ognisk zapłonęło w Tatrach na Giewoncie natomiast ostatnie na plażach nad brzegiem Bałtyku. Dla naszego rejonu, godziną rozpalenia ognisk była godzina 20:15.

W uroczystości w Słupi wziął udział tamtejszy wójt Robert Wielgopolan.

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *