REKLAMA

Strażacy z Czarnej będą mieć nową remizę. Powstanie ona do końca września [wideo, zdjęcia]

W Czarnej w gminie Stąporków trwa budowa nowej strażnicy tamtejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Realizowana inwestycja jest efektem współpracy druhów z włodarzami Stąporkowa.

REKLAMA

„W poprzedniej kadencji druhowie na mój wniosek zdecydowali się przekazać ten teren na własność gminy, a my zobowiązaliśmy się do wybudowania nowej remizy. W 2019 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i czekaliśmy na jakieś dodanie. Dzięki wsparciu posła Mariusza Goska otrzymaliśmy środki rządowe i w tym roku budujemy remizę OSP Czarna” – opowiada nam burmistrz miasta i gminy Stąporków Dorota Łukomska.

Burmistrz Stąporkowa przyznaje, że w poprzedniej remizie nie dało się już funkcjonować. Dlatego też dzięki współpracy strażaków ochotników z samorządem udało się rozpocząć budowę nowej strażnicy.

REKLAMA

Na placu budowy widać już pierwsze efekty prac. –„W zeszłym roku ogłosiliśmy przetarg, a prace są na zaawansowanym etapie. Do końca września będzie wybudowana remiza” – dodaje Dorota Łukomska.

Remiza ma być jednokondygnacyjna, zajmująca powierzchnię około stu metrów kwadratowych. Zostanie ona wyposażona w jeden garaż, który będzie mógł pomieścić dwa wozy strażackie. Stara siedziba druhów zostanie wyburzona. Ponadto gmina deklaruje utworzenie drogi dojazdowej od ulicy do nowej strażnicy.

Koszt inwestycji to 430 tysięcy złotych, z czego wsparcie ze środków rządowych wynosi 130 tysięcy zł. Termin realizacji zadania przypada na koniec września.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *