To już koniec jesiennej rundy sezonu 2017/2018 dla drużyn z powiatu koneckiego w IV Lidze. W ostatniej serii gier Neptun i Partyzant zwyciężyły.

Neptun Końskie pojechał do Kajetanowa by zmierzyć się z jedenastą w tabeli Lubrzanką. Konecczanie do przerwy prowadzili 0:2 po golach Szymkiewicza i Armaty, ale okazało się że druga połowa tego starcia może przynieść jeszcze wiele emocji. Ostatecznie Neptun zwyciężył 2:3, a zwycięskiego gola zdobył w 65. minucie Piotr Gardynik. Ta wygrana oznacza, że konecki zespół przezimuje w fotelu lidera!

Lubrzanka Kajetanów – Neptun Końskie 2:3
Gole dla Neptuna: Karol Armata, Dominik Szymkiewicz, Piotr Gardynik.

Prawdziwy strzelecki festiwal oglądali w sobotę kibice w Radoszycach. Na stadionie przy ulicy Krakowskiej Partyzant podejmował Łysicę Bodzentyn. Już do przerwy było 3:2 dla gospodarzy. Zawodnicy trenera Jarosława Komisarskiego przegrywali już 2:0, a potem po  bramkach Jakuba Jaśkiewicza, Piotra Zawadzkiego i Pawła Markowicza Partyzant wyszedł na prowadzenie 3:2! Druga odsłona to już koncertowa gra gospodarzy i ostatecznie zwycięstwo aż 7:2. Przez drugie 45 minut bramki zdobywali: Karol Nieszporek, Grzegorz Samburski, Jakub Jaśkiewicz i Kuba Kos.  Partyzant ostatecznie skończy jesień na ósmej lub dziewiątej pozycji w tabeli.

Po meczu o tym pojedynku i planach na przerwę zimową opowiedział nam trener radoszyczan Jarosław Komisarski.

tkn24.pl: 7:2 trenerze to festiwal strzelecki. Tego się spodziewaliście przed tym meczem?
J. Komisarski: Wiedzieliśmy, że będzie ciężki mecz od początku. Padły dwie przypadkowe bramki dla nich – pierwsza po błędzie bramkarza, druga po błędach w obronie. 2:0 przegrywaliśmy po 20 minutach i w końcu po tym czasie zaczęliśmy grać swoją piłkę, to co potrafimy. Do przerwy było już 3:2, a mogła paść jeszcze jedna bramka. Po przerwie powiedzieliśmy sobie to co zauważyliśmy, chłopaki wykorzystali prawie wszystkie możliwości do strzelenia gola, także wynik odzwierciedla to co działo się na boisku.

Cała rozmowa znajduje się w materiale wideo.

Partyzant Radoszyce – Łysica Bodzentyn 7:2
Gole dla Partyzanta: Jaśkiewicz – 2, Nieszporek, Samburski, Kos, Zawadzki, Paweł Markowicz.
Partyzant: Kaszuba, Paweł Markowicz, Pańczyk, Maciej Mazur, Jaśkiewicz, Kos, Opara, Papros, Samburski, Miśtal, Zawadzki. Ławka: Tomasz Mazur, Nieszporek, Wołczyk, Grudzień.