REKLAMA

Studio wyborcze TKN: Czesław Siekierski, PSL

Lider listy Polskiego Stronnictwa Ludowego – Koalicji Polskiej w województwie świętokrzyskim był kolejnym gościem naszego Studia wyborczego TKN. Rozmawialiśmy o problemach województwa, powiatu koneckiego, ale i globalnym kryzysie związanym z klimatem. 

REKLAMA

Czesław Siekierski to kandydat z numerem 1 na liście nr 1 (PSL). W poprzedniej kadencji był on europosłem, a zajmował się głównie rolnictwem oraz problemami związanymi z klimatem. W naszym studio mówił między innymi o tym jak ważna jest edukacja w zakresie np. zużywania wody. Nasz gość zwrócił uwagę, że Polska ma pokłady wody pitnej bardzo małe – porównywalne z Egiptem. Z Siekierskim rozmawialiśmy też o głównych programach Polskiego Stronnictwa Ludowego tj. dobrowolnym ZUS-ie dla przedsiębiorców, programie „Własny Kąt”, który przewiduje przekazywanie młodym ludziom 50 tysięcy złotych na wkład własny do kredytu. Poruszyliśmy też problemy seniorów, a Czesław Siekierski mówił o tym, że proponowana przez PSL „Emerytura bez podatku” to lepsze rozwiązanie niż 13 czy 14 emerytura dla starszych osób – w szczególności tych otrzymujących najmniejsze uposażenie.

Problemy jakie ten kandydat widzi w regionie to przede wszystkim dostępność do służby zdrowia. Jego zdaniem zbyt mała ilość lekarzy występuje w całym kraju, ale przekłada się to na Konecczyznę. Czesław Siekierski zapowiadał, że konieczna jest modernizacja dróg krajowych 74 i 42 w naszym powiecie oraz odtworzenie transportu kolejowego.

REKLAMA

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy. 

REKLAMA

One thought on “Studio wyborcze TKN: Czesław Siekierski, PSL

  1. rk pisze:

    tyle lat przy władzy, tyle lat przy korycie na koszt podatnika. nie interesuje mnie co zrobicie, bo to za dużo czytania, lecz interesuje mnie to, co do tej pory zrobiliście, prócz rozdania śpiewników maryjnych do skrzynek pocztowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *