REKLAMA

WIDEO: Studniówka 2020 ZSP w Stąporkowie

Bardzo uroczysty wymiar miała studniówka 2020 Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica ze Stąporkowa, a gościli na niej przedstawiciele władzy każdego szczebla: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a już za chwilę poseł RP Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec i burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Zobaczcie relację wideo i mnóstwo zdjęć z tego balu, który odbył się w Centrum Bankietowym Markiz w Końskich w sobotę. 

REKLAMA

Bal Maturzystów z popularnej ‚Górki’ rozpoczął się o godzinie 19:00. Na parkiet wyszło dokładnie 40 maturzystów wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi, a licząc razem z rodzicami i nauczycielami w tej studniówce udział wzięło około 120 osób. Bawili się uczniowie z dwóch klas: liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Przed rozpoczęciem gości powitała Julia Ołub z klasy III LO, a do poloneza zapraszał Wiktor Szafrański. To właśnie dwa przepiękne polonezy reprezentacyjne rozpoczęły ten bal. W pierwszym z nich w pierwszej parze szła dyrektor szkoły Hanna Rzepka oraz uczeń Wiktor Szafrański. Układy przygotowali nauczyciele: Bożena Hozer i Robert Kusztal.

REKLAMA

Po odtańczeniu tradycyjnych tańców przyszedł czas na oficjalne przemowy. Głos zabierali: w imieniu uczniów: Julia Ołub z klasy III LO i Wiktor Szafrański z  IV technikum. W imieniu rodziców podziękowania składała Anna Szajda. W imieniu władz głos zabierali: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, a już za chwilę poseł RP Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec i burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Przemawiała także dyrektor szkoły Hanna Rzepka. Naczelnik Oświaty w powiecie koneckim Krzysztof Stachera odczytał zaś list od pochodzącego z gminy Stąporków wicestarosty Wiesława Skowrona.

„To naprawdę wielka radość, że mogę być tutaj z Wami i zerkać na te Wasze uśmiechy. Jest mi niezwykle miło i z podziwem mogłem przyglądać się tak pięknie odtańczonemu Polonezowi. W imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Chciałbym życzyć Wam tego żeby spełniły Wasze najskrytsze marzenia. By ten studniówkowy bal był początkiem tego co wielkie, co wspaniałe, zaplanowane w Waszych sercach i głowach” – dzielił się z maturzystami swoimi wrażeniami Mariusz Gosek.

„Drodzy maturzyści pięknie wyglądacie, pięknie tańczycie, to i maturę zdacie pięknie. Nie ma innej możliwości. W imieniu Zarządu i Rady Powiatu w Końskich życzymy Wam udanej zabawy dzisiejszego wieczoru. Udanych przygotowań do matury, będziemy trzymać za Was kciuki. A gdy tak tańczyliście Poloneza przypomniałem sobie swoją studniówkę – ponad ćwierć wieku temu. Byłem tam z obecną moją żoną i kto wie – może któraś z par za parę lat też będzie wspólnie wspominać właśnie tę studniówkę. Wszystkiego najlepszego, bawcie się dobrze i powodzenia na maturze” – przemawiał Grzegorz Piec, starosta konecki.

„Już niebawem będziecie podejmować decyzje i życzę Wam by były one jak najtrafniejsze. Pamiętajcie, że jeżeli coś Wam się nie uda to musicie wierzyć we własne siły, bo kto jak nie my absolwenci z Górki? Świat na nas czeka. Ma dla Was wiele propozycji. Życzę Wam samych sukcesów i tego byście mieli  dalej tak dobre serca i pomagali. Wszystkiego dobrego dla Was, powodzenia na maturze. A dzisiaj bawcie się do białego rana. Podobno im później skończymy tym lepsza ocena. Czyli o piątej to piątka, czyli przed szóstą nie możecie wyjść… Wszystkiego dobrego!” – przemawiała Dorota Łukomska, burmistrz Stąporkowa.

Goście dla maturzystów mieli niespodzianki. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 19 nagród dla osób zaangażowanych w wolontariat, a burmistrz Dorota Łukomska dwie specjalne dla wytypowanych wyróżniających się uczniów: Wiktora Szafrańskiego oraz Marcela Jakubowskiego. Ten drugi to stypendysta Premiera RP.

Zdolnej młodzieży w popularnej „Górce” jest jednak zdecydowanie więcej o czym mówiła nam dyrektor placówki Hanna Rzepka. Swoim podopiecznym przekazała ona także najlepsze życzenia –„Od trzech lat bardzo prężnie działa szkolny wolontariat w połączeniu z akcjami wolontariackimi jakie dzieją się w gminie i dlatego p. burmistrz i p. marszałek postanowili nagrodzić tych wolontariuszy. Mamy młodzież bardzo uzdolnioną artystycznie. Julia Ołub, Natalia Żak występują, śpiewają. Mamy osoby bardzo zdolne, które realizowały indywidualny tok nauki np. z języka angielskiego. Mamy osoby uzdolnione artystycznie tak jak Wiktor Szafrański, który wraz z Mikołajem Wróblem, który przetarł szlak do Hollywood również pracował przy kilku produkcjach filmowych i w tym kierunku się rozwija. Ten rok, ale inne też miały takie osoby, które szczególnie na długo zapadną w pamięć. Życzymy wszystkim tego by zdali maturę pomyślnie, a potem wykorzystali ją do realizacji swoich marzeń, planów. To co powiedziałam: nie ma rzeczy niemożliwych. Granice są w naszej głowie, a marzenia są różne. Nasi uczniowie osiągają sukcesy, nasz uczeń śpiewa w Zespole Śląsk, inny zdobywa nagrody w Hollywood. Nasz absolwent w wieku 26 lat został doktorem medycyny. Czasami się wydaje, że nie można… a można! Ja im życzę realizacji planów, marzeń… ale przede wszystkim tego by byli szczęśliwi i by każdy z nich odkrył i znalazł swoją drogę szczęścia” – mówi dyrektor Rzepka.

Przedstawiciel uczniów Wiktor Szafrański podkreślał zaś znakomitą atmosferę, która panuje na korytarzach ZSP im. Stanisława Staszica w Stąporkowie –„Cztery lata minęły tak naprawdę bardzo szybko, ale to był piękny czas. Na pewno zabiorę ze sobą wiele wspomnień, które będą ze mną do końca. To taki wiek, w którym poznajemy świat, dojrzewamy. A po drugie to szkoła, w której mam przyjemność się uczyć stwarza atmosferę, która jest rodzinna i  możemy bez problemu się rozwijać” – mówił nam maturzysta z technikum w Stąporkowie.

Po części oficjalnej wręczono kwiaty dla wychowawców klas Edyty Grabowskiej i Roberta Kusztala, a następnie trwała już tylko znakomita zabawa do białego rana. A wszystkim przygrywał DJ Bit.

Poniżej znajdziecie skrót wideo, zapis transmisji live oraz bogatą fotogalerię: 

Studniówka 2020 ZSP w Stąporkowie. Więcej już wkrótce w portalu.

Posted by TKN24.pl on Saturday, 25 January 2020

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *