REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka I LO w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Jak zwykle szykownie i elegancko było podczas studniówki I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Mamy dla Was obszerną relację z tego balu. 

REKLAMA

W balu maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich wzięło udział 221 osób, wśród nich 122 osoby to tegoroczni maturzyści z pięciu klas.  Studniówka, którą zorganizowano w przepięknej sali bankietowej Astoria rozpoczęła się od poloneza reprezentacyjnego, a jego przez pierwsze takty poprowadziła para dyrektorska Wojciech Jasnos i Marzena Domagała. Tego poloneza przygotowały nauczycielki: Renata Gałązka-Skowron i Ewa Janus. Łącznie w tym przepięknym tańcu zaprezentowało się dwanaście par złożonych z samych uczniów szkoły! (Alicja Stepanek, Maciej Bodasiński, Kamil Dróżdż, Paulina Domagała, Paulina Jaskulska, Dominik Gałązka, Emilia Dajer, Maciej Chwaściński, Oliwia Olak, Jakub Sadowski, Damian Wencław, Marta Mąka, Kacper Kos, Patrycja Gołkowska, Kamil Smołuch, Kinga Świątkowska, Bartłomiej Obratański, Karolina Zygmunt, Jan Szustak, Klaudia Piotrkowicz, Arkadiusz Jakubowski, Anna Basiak, Michał Trojanowski, Dominika Świercz).

W kolejnej części wieczoru przyszedł czas na oficjalne przemówienia i podziękowania. Galę poprowadzili uczniowie Oliwia Olak oraz Jakub Sadowski. –„Niebywałość tego wieczoru sprawia , że wszyscy czujemy się wzruszeni. Każdy z nas pamięta moment kiedy pierwszy raz przekraczaliśmy próg szkolnych murów.”

REKLAMA

W imieniu rodziców przemawiała Jadwiga Jaworska. – „Właśnie mijają trzy lata szkolne odkąd nasze dzieci przekroczyły progi liceum. Korzystając z tej okazji pragnę złożyć serdeczne podziękowania za Państwa zaangażowanie i poświęcenie. Za lata trudów, który upłynęły na kształtowaniu tych młodych ludzi. Dziękuję wychowawcom byłym i obecnym za opiekę nad klasami i za cierpliwość i wyrozumiałość. Dziękuję również wszystkim pracownikom szkoły.” – mówiła matka jednego z rodziców.

Natomiast trzy lata w murach szkoły próbował podsumować wzruszony dyrektor Wojciech Jasnos. –„Bawcie się młodością i choć pewnie w Waszym życiu zdarzy się jeszcze nie jeden bal to studniówka, ta Wasza jest tylko jedna. Miłej zabawy, dziękuję.” 

Dyrektor Jasnos opowiedział nam także więcej o roczniku, który w tym roku opuści mury zasłużonego liceum. –„Dla każdego nauczyciela i dla każdego dyrektora to ogromnie nostalgiczna chwila. To moment nieustannego przemijania. Trzy lata błyskawicznie mijają i następne pokolenie odchodzi z murów naszej szkoły. Każdy rocznik jest specyficzny i jego we właściwy sposób się wspomina. Jesteśmy sympatiami z niektórymi z uczniów, mniejszymi, większymi, mamy tutaj swoich faworytów, ktoś nam szczególnie zapadł w serce i każdy jest inny, każda grupa odchodząca młodzieży w dorosłość jest inna i inaczej ją się zapamiętuję. Na pewno zawsze sympatycznie.”

O swoich pięknych wspomnieniach mówiła także Oliwia Olak, jedna z uczennic Starego. A były one naprawdę bardzo pozytywne. –„Na pewno bardzo fajnie! Pierwszy rok spędziłam w klasie matematyczno-fizycznej. Później zmieniłam swoje poglądy na przyszłość i przeniosłam się do matematyczno-geograficznej i to są moi ludzie, to jest moje towarzystwo!” 

Następnie na parkiet wyszli już wszyscy uczniowie by zatańczyć tradycyjnego poloneza, a w pierwszej parze zaprezentowała się stypendystka Prezesa Rady Ministrów Alicja Bubel, uczennica klasy III B wspólnie z panem dyrektorem. Po oficjalnym tańcu przyszedł czas na przepyszne jedzenie, które przygotowała ekipa sali bankietowej Astoria. Goście mogli spróbować wyśmienitego rosołu na wodzie źródlanej, roladek drobiowych, czy niebiańskiego deseru lodowego.

Kiedy wszyscy najedli się do syta rozpoczęła się szalona zabawa, a pląsom nie było końca!

Zdjęcia (foto. Paulina Adamczyk, Kuba Kusztal):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *