REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka Stąporkowa tym razem w Końskich!

Maturzyści z popularnej „Górki” wyemigrowali poza swoją gminę. Tym razem studniówka tej szkoły odbyła się w koneckim Markizie.

REKLAMA

W studniówce Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Stąporkowa wzięły udział 43 pary. To z inicjatywy samych uczniów tym razem tę imprezę zorganizowano w Końskich. –„Tradycyjnie zawsze studniówka u nas od wielu lat była w Laconie, a tegoroczni maturzyści stwierdzili, że potrzebują jakiejś zmiany i w czerwcu już zaproponowali żeby bal studniówkowy odbył się tutaj w Markizie. Na najbliższe sto dni życzę uczniom spokoju, wytrwałości i wiary we własne możliwości, żeby dobrze przygotowali się do matury. Tą maturę zdali jak najlepiej, a po otrzymaniu świadectwa maturalnego dobrych, mądrych decyzji, gdy będą wchodzić w dorosłe życie, w dojrzałość, gdy będą musieli decydować co dalej i jaką wybrać drogę. Przede wszystkim życzę tego by zawsze byli szczęśliwi.” – powiedziała nam Hanna Rzepka, dyrektor popularnej „Górki”.

We wstępie wszystkich przybyłych do Markiza powitała pani dyrektor, a także Wiktor Bała, przedstawiciel uczniów. W ten sposób zaproszono wszystkich do poloneza. Stąporkowska młodzież wykonała go w dwóch turach.

REKLAMA

Po tradycyjnym tańcu przyszedł czas na przemowy. Najpierw głos zabrała dyrektor Hanna Rzepka, następnie swoje nagrody dla najbardziej zaangażowanych w życie społeczne uczniów przyznała burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska. Gratyfikacje finansowe otrzymali: Grzegorz Teper, Karol Lisowski, Mateusz Bartosik, a staż w jednej z gminnych jednostek dostała Agata Nowek.

Ten pierwszy podzielił się z nami także swoimi wrażeniami z kilku lat spędzonych na popularnej „Górce”. –„Szkołę wspominam naprawdę fajnie, bo była miła atmosfera. Tak naprawdę to jest jeszcze. Mili ludzie, nauczyciele naprawdę świetni – polecam wszystkim. Co mi najbardziej utkwiło w pamięci? Początek tej studniówki, bardzo się stresowałem, ale naprawdę świetnie nam wyszło.” – powiedział Grzegorz Teper, uczeń liceum w Zespole Szkół w Stąporkowie.

Po nagrodzonym uczniu przemawiała Agnieszka Lipowska, przewodnicząca Komitetu Studniówkowego. –„Kilka lat temu powierzyliśmy nasze dzieci Państwa opiece. Z perspektywy czasu widzimy, że nasza decyzja była słuszna. Trud wszystkich nauczycieli wniesiony w wykształcenie i wychowanie tych młodych ludzi przyniósł efekt. To właśnie dzięki Państwa zaangażowaniu i poświęceniu byliśmy świadkami przemiany jaka dokonała się w umysłach i sercach naszych dzieci.”  – mówiła przedstawicielka rodziców.

W kolejnej części wieczoru tegoroczni maturzyści wykonywali wspólne zdjęcia, a także spożywali posiłki przygotowane przez obsługę Markiza. Około 22.00 młodzież przedstawiła skecz opowiadający o życiu szkoły. Później był już czas tylko na doskonałą zabawę!

Poniżej skrót wideo tej studniówki:

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz