REKLAMA

Relacja wideo: Studniówka I LO w Końskich z Czadomanem

Właściciele sali Astoria ponownie zaskoczyli maturzystów. W sobotę w tym lokalu swoją studniówkę miało I Liceum Ogólnokształcące, a jej gwiazdą był wokalista disco-polo Czadoman! 

REKLAMA

Bal rozpoczął się punktualnie o godzinie 19.00 , a wzięło w nim udział dokładnie 119 maturzystów. Łącznie z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami na tej imprezie bawiło się przeszło 270 osób! Tradycją „Starego Ogólniaka” jest polonez reprezentacyjny. To właśnie ta szkoła jako pierwsza na swój bal wprowadziła ten klasyczny taniec w jeszcze bardziej eleganckiej formie. Uczennice przywdziewają białe koszule i długie czarne spódnice, a uczniowie wyłącznie ciemne garnitury. Zaawansowany układ do tego tańca przygotowały nauczycielki: Renata Gałązka-Skowron i Ewa Janus.

Poloneza reprezentacyjnego zatańczyło 12 par. W pierwszej parze znaleźli się  Klaudia Mikuła i Piotr Makowski, a w kolejnych:

REKLAMA

Daria Pabjańska i Antoni Plech
Sandra Grzegorczyk i Andrzej Malik
Joanna Pluta i Piotr Janus
Sylwia Kowalewska i Mikołaj Michorek
Smoląg Ewa i Michał Kwiecień
Iza Łabędowicz i Jakub Jakubowski
Magdalena Rut i Łukasz Stępień
Wiktoria Bańburska i Damian Sosnowski
Maria Matera i Cezary Defratyka
Iza Popiel i Dawid Cichoń
Paulina Ludwikowska i Jan Piekutowski

Po reprezentacyjnym polonezie oczywiście nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień. W imieniu rodziców głos zabrali Cezary Maliborski i Agnieszka Staciwa, w imieniu uczniów przemawiali Łukasz Stępień i Magdalena Rut. Kilka słów do swoich podopiecznych skierował także dyrektor Wojciech Jasnos.

„Kiedy spojrzymy wstecz bardzo wyraźnie zauważymy jak Wy młodzi ludzie daleko odbiegliście od pierwszego dzwonka sprzed trzech lat. Od tamtego wrześniowego poranka aż po dzisiejszy dzień. Oczywiście nie dotyczy to tylko wizerunku zewnętrznego i Waszego odświętnego wystrojenia. Stoicie tutaj w oczekiwaniu na swój tradycyjny polonez, którego dostojne dźwięki należą dzisiaj do Was. Dwa i pół roku to tylko i jednocześnie tak dużo by w umyśle 19-letniego człowieka dokonały się rewolucyjne przeobrażenia.” – mówił do swoich uczniów dyrektor Jasnos.

„Chcemy podziękować w imieniu rodziców wszystkim nauczycielom za poniesiony trud i przygotowanie naszych dzieci do egzaminu dojrzałości. Dzisiaj jest dzień szczególny. Wspaniała noc, chcemy by wszyscy ją zapamiętali do końca życia. Wszystkim Państwu: pedagogom, uczniom i zaproszonym gościom życzymy wspaniałej szampańskiej zabawy.” – przemawiał w imieniu rodziców Cezary Maliborski.

Następnie podziękowano wychowawcom klas maturalnych: Jolancie Dudzie, która opiekuje się klasą humanistyczną; Annie Młynarczyk wychowawczyni klasy matematyczno-fizycznej; Małgorzacie Boś wychowawczyni klasy biologiczno-chemicznej, Piotrowi Deszczyńskiemu, który jest wychowawcą drugiej klasy o profilu biologiczno-chemicznym oraz Małgorzacie Bieńkowskiej-Dębskiej wychowawczyni klasy o profilu matematyczno-geograficznym oraz dyrektorom: Wojciechowi Jasnosowi i Piotrowi Ciszkowi.

Potem przyszedł czas na to by poloneza odtańczyli pozostali uczniowie. Tym razem w pierwszej parze znalazł się dyrektor placówki Wojciech Jasnos wspólnie z najlepszą uczennicą w szkole Kingą Balińską. Do poloneza kolejno wychodziła każda z pięciu klas.

Podczas przerwy obiadowej podpytaliśmy dyrektora Jasnosa o to czego życzy swoim podopiecznym i o wspomnienia z jego studniówki,  a uczniów o najlepsze wspomnienia związane ze szkołą, która mieści się przy ulicy Stoińskiego w Końskich.

„Słowa piosenki słynnej Czerwonych Gitar mówiącej o tym, że studniówka minęła, a za rok matura to są życzenia, które nie powinny się spełnić. A czego życzę uczniom? Przede wszystkim tego czego w ciągu roku poprzedniego, minionego i tego co zdobyli w tym roku by sprzedali na maturze, tej wiedzy, tych umiejętności, które pozwolą im doskonale zdać maturę. Wiemy, że młodzież ma ogromne ambicje i wybiera uczelnie trudne, o wysokim poziomie, więc życzę im wiedzy, która pozwoli zdać tę maturę na poziomie 80, 90, 100 %. To byłby sukces największy. Życzę im też wytrwałości, bo praca, nauka to tak jak życie. Ono czasami balansuje, amplituda wahań, emocji powoduje, że młodzi ludzie raz są nakręceni, na topie, a czasem łapią tego dołka, gdzie trzeba szybko z niego wyjść, aby ponownie ciężko pracować. Jak wspominam swoją studniówkę? Świetnie, rewelacyjnie. To jest bal, który jak widać  zapamiętuje się jako wyjątkowy, zdarza się swoja własna studniówka tylko raz. Pamięta się swoich nauczycieli, kolegów, przyjaciół, którzy wspólnie na tej studniówce bawili się.”

„Były to lata na pewno wspaniałe, poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy zapadną na długie lata w naszej pamięci. Były to też ciężkie trzy lata przygotowań do matury. Mam nadzieję, że to będzie naprawdę efektywne w maju. Dziękujemy naszym nauczycielom, wychowawcom za to, że przygotowują nas nieustannie do matury. Wspominając te trzy lata nie można zapomnieć o kolegach i koleżankach, którzy odgrywają istotną rolę, o rodzicach, którzy zawsze podpowiadają wspierają nas i o nauczycielach, którzy przekazują nam wiedzę. To były ważne trzy lata w naszym życiu. Życzymy nam wszystkim dobrze zdanej matury, dostania się na odpowiedni kierunek, powodzenia na studiach i by się wszystko ułożyło po myśli, spełnienia marzeń, bo przede wszystkim trzeba marzyć i planować.” – powiedzieli nam Łukasz Stępień z klasy 3 E i Daria Pabjańska z klasy 3 C.

Prawdziwe atrakcje w tym momencie dopiero się rozpoczęły. Tuż po obiedzie kapela zaprosiła do walca. Na parkiet jako pierwsi wyszli: dyrektor Jasnos oraz polonistka Jolanta Duda. Para ta brawurowo zaprezentowała klasyczny taniec. Do niej dołączały kolejne pary uczniowskie.

Około godziny 22 przyszedł czas na prezent od właścicieli sali Astoria Andrzeja i Piotra Kudłaczów. Na scenie  już po raz drugi stanął słynny Czadoman i podobnie jak rok temu  usłyszeliśmy jego największe przeboje z „Ruda tańczy jak szalona” na czele. Przypomnijmy, że dwanaście miesięcy temu ten wokalista gościł na balu Mechanika (relacja TUTAJ).

Po koncercie rozpoczęła się szalona zabawa podczas której przygrywał zespół Augustyniak Prestige Band.

Poniżej prezentujemy skrót wideo z balu, a pod nim znajdziecie obszerną galerię zdjęć: 

Zdjęcia (Paulina Adamczyk, Jakub Kusztal):

 

REKLAMA

One thought on “Relacja wideo: Studniówka I LO w Końskich z Czadomanem

  1. Pingback: Bal studniówkowy | I LO im. KEN Końskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *