REKLAMA

Wideo: Studniówka ZSP Stąporków z gwiazdą disco-polo!

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Stąporkowa tym razem swoją studniówkę zorganizował w sali bankietowej Astoria w Końskich. Na parkiecie bawiło się blisko 150 osób, w tym 57 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum. W trakcie balu na scenie pojawiła się także gwiazda disco-polo DEJW, którego występ to prezent od właścicieli sali Astoria. 

REKLAMA

W studniówce stąporkowskiej szkoły udział wzięło 19 uczniów z Liceum Ogólnokształcącego i 27 z Technikum wraz ze swoimi osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami. Gościem specjalnym balu byli burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska oraz członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek. Burmistrz Łukomska podobnie jak w poprzednim roku podarowała maturzystom wycieczkę do Warszawy, którą zrealizują w terminie tuż przed najważniejszym egzaminem w życiu –„Przed Wami symboliczne sto dni wytężonej pracy i nie zmarnujcie ich, ale jeżeli coś Wam się nie powiedzie to uznajcie, że widocznie Bóg tak chciał. A ponieważ dziś jest ten piękny dzień to korzystajcie z tej szalonej nocy, bawcie się do białego rana. A jeszcze przed maturą tak jak rok temu zapraszałam maturzystów i dziś Was zapraszam na wspólny wyjazd do stolicy i tam się będziemy relaksować przed maturą. Wszystkiego dobrego!” – mówiła do maturzystów burmistrz Łukomska.

Marszałek Gosek złożył maturzystom najserdeczniejsze życzenia, a do naszej kamery wspominał swój najważniejszy bal, który miał miejsce 18 lat temu –„Przed Wami matura. Pani dyrektor tutaj wspomniała, że cieszymy się Waszą młodością, a ja powiem Wam, że swoją maturę, studniówkę, miałem dokładnie 18 lat temu. Teraz mam lat 36 także można powiedzieć, że to jakiś jubileusz. Wam życzę wielkich karier, takich w wymiarze w jakim chcecie się realizować, obojętnie na jakich płaszczyznach i życzę Wam byście byli dobrymi ludźmi. Jak wyglądała moja studniówka? To były czasy gdy studniówkę przygotowywało się samemu, myśmy ją sami organizowali, odbywała się na sali gimnastycznej i to miało swój urok, bo pompowało się balony, wieszało się ozdoby i tę studniówkę od a do z organizowaliśmy sami” – opowiadał nam marszałek Gosek.

REKLAMA

Wszystkich gości powitała Kamila Pytel z klasy licealnej, a towarzyszył jej Łukasz Wydra z klasy technikalnej. Oczywiście na studniówce nie może zabraknąć poloneza. W sobotni wieczór układ do tego tradycyjnego tańca przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Bożena Hozer oraz Robert Kusztal. W trzech turach zatańczyło go 49 par uczniowskich. Z dyrektorem szkoły Hanną Rzepką poloneza tańczył Piotr Stępień, uczeń klasy technik logistyk, były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Każdy bal maturalny to czas podsumowań. Jak swoje lata w murach popularnej „Górki” wspominają sami uczniowie? O tym opowiedzieli nam Julia Kurp z Liceum oraz Dariusz Sidor z klasy technik informatyk. –„Studniówka była przez nas bardzo długo oczekiwana. Wydaje mi się, że cały rok to jedno wielkie zwieńczenie naszych przygotowania, współpracy trzech klas. Myślę, że to będzie niezapomniany wieczór, niezapomniana noc i będziemy się bawić do samego rana. Wspominamy różne rzeczy: wiele organizowaliśmy ,wiele robiliśmy z tą szkołą. Julia od pierwszej klasy była przewodniczącą samorządu, a Darek wyjeżdżał na wymiany międzynarodowe, zagraniczne praktyki, na których wszyscy się integrowali. Czego nam życzyć? Zdania matury na pewno i jeszcze w technikum egzaminów zawodowych, bo czeka nas jeszcze jeden. Dzisiaj zaś udanej zabawy.” – opowiadali nam Dariusz i Julia.

Uczniowie biorący udział w studniówce na co dzień uczęszczają do trzech klas: licealnej, technik informatyk i technik logistyk. Ich wychowawcami są kolejno: Magdalena Gołacka, Jadwiga Duda i Marzena Kwiecińska. W sobotę pedagożki usłyszały mnóstwo pięknych słów podziękowań, a także otrzymały bukiety kwiatów.

Swoich uczniów doceniała w tym dniu także dyrektor ZSP w Stąporkowie Hanna Rzepka. –„Mieli różne sukcesy, różne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Między innymi pierwsze miejsce na logo na święto niepodległości. Tym logo posługiwały się różne instytucje. Nie tylko w naszym województwie, ale i w kraju. Bardzo dobrze sobie radzili podczas praktyk zawodowych we Włoszech i w Niemczech. Jest to rocznik bardzo szczególny, bardzo zaangażowany w różnorodną działalność, między innymi w wolontariat, sport. Chciałabym by te sto dni wykorzystali jak najlepiej, ale życzyłabym im by realizowali swoje pasje, marzenia i tutaj jest przykład Mikołaja Wróbla. On pokazuje, że można wyjść z małej szkoły ze Stąporkowa i osiągnąć sukces na miarę Mikołaja, którego film będzie na konkursie w Hollywood. Ja myślę, że tak jak tutaj padły słowa: wystarczy marzyć, chcieć u realizować te marzenia, a nie ma dla młodych ludzi rzeczy niemożliwych i nieważne skąd się wychodzi, a ważne jak nasze marzenia i pasje wysoko sięgają”  – opowiadała nam Hanna Rzepka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie.

W serii tradycyjnych przemówień głos zabierali: Wiktoria Jakubowska, Krzysztof Nowak  i Beata Momot – w imieniu uczniów, dyrektor Hanna Rzepka, członek zarządu województwa Mariusz Gosek, burmistrz Dorota Łukomska, przewodnicząca Rady Powiatu Koneckiego Dorota Duda oraz rodzic Agnieszka Majewska.

O dobrą zabawę tego wieczoru dbał DJ Eryk Kieszek, który brawurowo poprowadził całą imprezę. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobiła niespodzianka od właścicieli sali Astoria. Koncert dla studniówkowiczów dała gwiazda disco polo – DEJW. Po koncercie zabawa trwała do białego rana!

Zdjęcia (Anna Klusek):

REKLAMA

One thought on “Wideo: Studniówka ZSP Stąporków z gwiazdą disco-polo!

  1. Pingback: Sezon studniówkowy 2020 - znamy już daty i miejsca | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *