REKLAMA

Studniówki wracają po rocznej przerwie!

W tym roku tylko trzy placówki w powiecie koneckim postanowiły zorganizować bale maturalne. Frekwencje są dużo mniejsze niż przed pandemią. Przykładem jest ZSP 1, gdzie liczba uczestników na zabawie wyniesie jedynie 36 uczniów plus osoby towarzyszące i nauczycieli. Jednak warto podkreślić, że w ubiegłym roku studniówek w ogóle nie było, a zatem bale powracają po roku pandemicznej przerwy! 

REKLAMA

REKLAMA

Dwie z siedmiu szkół ponadpodstawowych zdecydowały się odwołać tegoroczne imprezy z powodu sytuacji pandemicznej panującej w kraju. Wśród placówek, które ostatecznie nie wyprawią studniówek znalazły się: Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich, Liceum Ogólnokształcące w Stąporkowie oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich, który zrezygnował z przygotowań do zabawy w wyniku braku klasy maturalnej, natomiast Zakład Doskonalenia Zawodowego w Końskich, z powodu braku zainteresowania wydarzeniem.

Jako pierwsi na parkiet wyjdą uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego im Marii Curie-Skłodowskiej. Uczniowie będą bawić się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Tydzień później 29 stycznia odbędzie się impreza Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Studniówkowy sezon zakończą maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im Komisji Edukacji Narodowej – będzie to 5 lutego.

Terminy koneckich studniówek:

  1.  II LO Końskie – 15 stycznia godzina 18:00, lokal Markiz
  2.  ZSP I w Końskich – 29 stycznia godzina 19:00, sala Astoria
  3.  I LO Końskie – 5 luty godzina 18;00, lokal Markiz

Bale maturalne odbędą się wedle wytycznych MEiNMZ i GIS w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom.

Już teraz zapraszamy Was do śledzenia w naszym portalu i telewizji relacji ze wszystkich studniówek!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *