REKLAMA

Stukilometrowa sztafeta z okazji setnych urodzin Jana Pawła II. Wyjechała z Kozowa [wideo, fotogaleria]

Stowarzyszenie ImperActive wyszło z piękną inicjatywą organizując w minioną sobotę sztafetę na 100 kilometrów z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Uczestnicy przeszli największym turystycznym szlakiem w województwie świętokrzyskim oznaczonym kolorem czerwonym, który prowadził przez szczyty Gór Świętokrzyskich.

REKLAMA

„Jesteśmy stowarzyszeniem sportowo-społeczno-kulturalnym, biegamy, chodzimy, jeździmy na rowerach i stąd wziął się pomysł, żeby stworzyć taką sztafetę. Chcieliśmy zrobić coś na większą skalę, ale z powodu koronawirusa nie mogliśmy, to było więc idealnym rozwiązaniem. Papież lubił góry. Chcieliśmy przez te góry nasze, świętokrzyskie przejść. To było planowane już dwa tygodnie temu, kosztowało nas to trochę pracy, żeby to wszystko logistycznie zgrać, ale na szczęście się udało” – Rafał Pałgan, prezes stowarzyszenia ImperActive.

Sztafeta była podzielona na kilka etapów, m. in. pieszy, rowerowy czy nordic walking. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło około 30 uczestników podzielonych na małe grupy pokonujące poszczególne etapy.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się w Kozowie o godzinie 5 rano. Trasa wiodła przez Węgrzyn, gdzie znajdują się relikwie Jana Pawła II. Następnie w miejscowości Kuźniaki, 30 kilometrów od startu, uczestnicy dotarli na czerwony szlak, czyli główny szlak turystyczny Ziemi Świętokrzyskiej.

Po drodze uczestnicy przechodzili lub przejeżdżali między innymi przez Perzową Górę, Świętą Katarzynę oraz Łysicę, a finał sztafety miał miejsce w Świętym Krzyżu. Łącznie trasa wyniosła 100 kilometrów, co symbolicznie odnosi się do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

Zdjęcia (Stowarzyszenie ImperActive):

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *