REKLAMA

Sukces KGW Kozów w półfinale Festiwalu ,,Polska od kuchni”

Koło Gospodyń Wiejskich z Kozowa wystąpi w finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ”Polska Od Kuchni” w Warszawie. Na etapie konkursu wojewódzkiego w Ostrowcu Świętokrzyskim zajęło pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności i trzecie za popisową potrawę.

REKLAMA

 

REKLAMA

Ostatnio pisaliśmy o sukcesie KGW Piła – Szabelnia w Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ”Polska Od Kuchni” w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym samym konkursie gminę Smyków reprezentowało KGW Kozów i ono również wróciło z sukcesami. W konkursie smsowym panie zajęły pierwsze miejsce. Za ten sukces pragną podziękować całej publiczności, która na nie głosowała. Natomiast w kategorii ,,Popisowa potrawa” trzecie miejsce mogą zawdzięczać już wyłącznie sobie. Ich kugiel i zupa zbója zapewniły im 1000 zł nagrody oraz przepustkę do wielkiego finału w stolicy.

Gospodarzami wydarzenia byli: Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim i Ostrowiecki Browar Kultury. Następny etap starań i rywalizacji odbędzie się podczas Ogólnopolskiego Finału Festiwalu ,,Polska od kuchni” 1 października na PGE Narodowym w Warszawie. KGW Kozów zaprezentuje swoją gminę wraz z najlepszymi kołami z całej Polski.

We wszystkich etapach zabawy przyznawane są nagrody pieniężne i rzeczowe, łączna wartość wszystkich to ponad pół miliona złotych. Podczas imprez gospodyniom towarzyszą znakomite gwiazdy. Jednym z jurorów był ceniony polski kucharz Jakub Steuermark.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Sukces KGW Kozów w półfinale Festiwalu ,,Polska od kuchni”

  1. […] Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kozowa, które wzięły udział w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim i dostały się do Wielkiego Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”, 1 października odwiedziły Warszawę. Przypomnijmy, że podczas prezentacji w Ostrowcu Świętokrzyskim na etapie konkursu wojewódzkiego  koło zajęło pierwsze miejsce w głosowaniu publiczności i trzecie za popisową potrawę, link do naszego materiału. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *