REKLAMA

Sukces meczu charytatywnego w I LO. Pełne trybuny przy Stoińskiego! [fotogaleria]

Znana i wspierana przez konecczan akcja charytatywna „Mikołaj dla każdego” organizowana przez społeczność  I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich teraz zyskała także swoją sportową odsłonę. W piątkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Stoińskiego rozegrano mecz… a właściwie charytatywny turniej. Gwiazdą wydarzenia jest bramkarz reprezentacji Polski w szczypiorniaka i absolwent koneckiego „Starego Ogólniaka” Mateusz Kornecki. 

REKLAMA

Relacja wideo już wkrótce.
Wydarzenie zorganizowała anglistka w I LO Joanna Stołowska wspólnie z Samorządem Uczniowskim –„Mecze zainicjowały nasze uczennice, które wpadły na pomysł, że można zorganizować mecz charytatywny w kooperacji z koncertem charytatywnym. Była to między innymi Natalia Nowek, która gra w piłkę ręczną. Wszystko zaczęło się od dziewczyn. Stwierdziliśmy, że chcemy to rozszerzyć i zaprosiliśmy ‚Nowy Ogólniak’ by widowisko przybrało ciekawszego obrotu” – opowiada nam Joanna Stołowska, nauczycielka w I LO i koordynatorka charytatywnej imprezy.

REKLAMA

Podobnie jak w przypadku koncertu „Mikołaj dla każdego” dochód z meczu w całości przeznaczony jest na stypendia dla zdolnej, ale biedniejszej młodzieży ze Starego Ogólniaka. Tym razem zbierano poprzez zakup biletu-cegiełki w cenie minimalnej 5 złotych.

Turniej jest charytatywny, ale na parkiecie nie brakowało emocji. W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dziewczęta z I LO oraz II LO. Drugi mecz to starcie absolwentów z rocznika ’97 i absolwentów rocznika ’99 szkoły, którzy w 2014 roku byli zwycięzcami Mistrzostw Polski szkół ponadgimnazjalnych. W finale doszło do starcia zwycięzców drugiego meczu z Absolwentami I LO. W przerwach między meczami oraz przerwach spotkań na parkiecie występowała grupa taneczna z I LO.

Sportowa impreza na trybuny hali przy ulicy Stoińskiego przyciągnęła prawdziwe tłumy – zabrakło wolnych miejsc. Wśród kibiców znaleźli się między innymi przedstawiciele władzy: starosta konecki Grzegorz Piec, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukasz Kubka, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym Krzysztof Stachera i radny Michał Cichocki.

Atrakcją wieczoru była także wizyta Mateusza Korneckiego – bramkarza reprezentacji Polski w szczypiorniaka i absolwenta koneckiego „Starego Ogólniaka”. Kornecki przy okazji wzięcia udziału w charytatywnym wydarzeniu przekazał też gadżety na licytację podczas koncertu „Mikołaj dla każdego” – podpisaną przez cały zespół Vive Kielce koszulkę, kalendarze klubowe oraz swoją bluzę bramkarską.

Wyniki spotkań oraz rezultat finansowy z tego szczególnego sportowego dnia przekażemy Państwu w relacji wideo, którą zaprezentujemy już wkrótce. 

Już dziś zapraszamy Państwa także do wzięcia udziału w kontynuacji piątkowej akcji, czyli koncercie i licytacjach „Mikołaj dla każdego”. To wydarzenie odbędzie się w I LO już w przyszły piątek – start o godzinie 17:00.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *