REKLAMA

Sukces uczniów z Rudy Malenieckiej w konkursie geologicznym [zdjęcia]

W tym roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu geologiczno – środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. Udział w nim wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

Organizatorem konkursu jest Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie. Konkurs składał się z dwóch części: plastycznej (dla uczniów klas IV – VI) oraz teoretycznej (dla uczniów klas VII – VIII oraz szkół średnich). Ze względu na panującą sytuację, w części teoretycznej nie odbył się jak co roku test wiedzy. Miejsca przyznawane były na podstawie napisanych przez uczniów prac.

REKLAMA

Mikołaj Łuczyński, uczeń klasy VIII ze szkoły w Rudzie Malenieckiej, w etapie regionalnym obejmującym województwo świętokrzyskie i łódzkie, zajął I miejsce. Jego praca reprezentowała nasz region w części ogólnopolskiej. Ostatecznie Mikołaj zajął szóste miejsce w kraju. W części plastycznej na etapie regionalnym wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gil – uczennica kl. VI. Opiekunką Mikołaja i Oli była nauczycielka geografii Wioletta Flejterska.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *