REKLAMA

Sukces Zespołu Pasja w finale konkursu piosenki patriotycznej [zdjęcia]

We wtorek 27 września w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się finał diecezjalny XVII edycji Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Katolicki zespół Pasja, złożony z uczniów Szkół Podstawowych w Stadnickiej Woli oraz Modliszewic, otrzymał w nim nagrodę specjalną.

REKLAMA

Finał diecezjalny XVII edycji Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w Opocznie. 

Zespół Pasja będzie reprezentował diecezję radomską podczas koncertu pieśni i poezji patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie”, który odbędzie się 12 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. To wielki sukces dla uczniów Szkół Podstawowych w Stadnickiej Woli i Modliszewicach, o który walczyli wcześniej na eliminacjach regionalnych, a we wtorek na szczeblu diecezjalnym Miejskim Domu Kultury w Opocznie.  Kibicowała im z widowni delegacja powiatu koneckiego: starosta – Grzegorz Piec, Marian Wikiera – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury oraz Janusz Bielecki i Anna Ślufarska z Akcji Katolickiej. Do występu zespół przygotowywała i już myśli nad kompozycją na okoliczność występu w Warszawie, nauczycielka muzyki i wieloletni opiekun zespołu Pasja – Aneta Karbownik.

REKLAMA

Na widowni delegacja powiatu koneckiego: starosta – Grzegorz Piec, Marian Wikiera – naczelnik Wydziału Promocji i Kultury oraz Janusz Bielecki i Anna Ślufarska z Akcji Katolickiej

Laureatami w kategorii poezja zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli, Franciszek Bąk i Barbara Garlińska (opiekunki to Liliana Saik oraz Małgorzata Lipnicka), zaś w kategorii pieśni, soliści: Krzysztof Węgrecki – wychowanek przedszkola w Gowarczowie oraz Zofia Poszalska ze Szkoły Podstawowej w Rogowie, wśród młodzieży Natalia Boruń z liceum w Stąporkowie. W grupie laureatów konkursu w kategorii pieśni – zespoły znalazły się też Biedronki ze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie.

Biskup radomski Marek Solarczyk gratuluje laureatom Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w Opocznie

Uczestnikom konkursu występu gratulował biskup radomski Marek Solarczyk. Podkreślił, że ta inicjatywa jest doskonałą okazją do tego, by oddać szacunek tym, którzy walczyli za ojczyznę i niejednokrotnie oddali za nią swoje życie.

 –„To my jesteśmy odpowiedzialni, aby przekazać miłość do ojczyzny, patriotyzm następnym pokoleniom” – mówił organizator opoczyńskiego finału Konkursu, poseł Robert Telus.

Zespół ,,Pasja” skład: Gabriela Szewczyk, Maria Juszczyk, Marta Marczyńska, Jakub Frączyk, Nadia Am Ali, Szymon Śliwak.

Łącznie na deskach MDK w Opocznie wystąpiło około 150 wszystkich uczestników, w tym znaczna grupa uczniów z terenu powiatu koneckiego.  (Konecki Powiat)

Zdjęcia (Powiat Konecki):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *